מבצע ביקורת מס הכנסה: פשיטה על ענף הבשר והקייטרינג

Reading Time: 2 minutes

מבצע ביקורת מס הכנסה: פשיטה על ענף הבשר והקייטרינג

היערכות מוקדמת של מספר גופי אכיפה הביאה לחשיפת ליקויים מתשלום מס ערך מוסף. בנוסף לרישום שגוי של עסקים ואלפי שקלים במזומן. כל הפרטים אודות מבצע ביקורת מס הכנסה: פשיטה על ענף הבשר והקייטרינג בו בוצעה ביקורת ב-184 עסקים.

מבצע ביקורת מס הכנסה

מבצע ביקורת מס הכנסה

היכן נערכת הביקורת של מס הכנסה? 

מבצע ארצי של ביקורות מע"מ בעסקים מענף הבשר ושירותי ההסעדה הביתיים. במסגרתו נבדקו 184 עוסקים ברחבי הארץ, חשף שורת ליקויים ביניהם התחמקות מתשלום מע"מ בהיקף של מיליוני שקלים.

חלק מהעסקים שנבדקו התגלו כפעילים מבלי שכלל  נרשמו או שיש להם תיק בע"מ.

עוד באתר- איך תדפיסו אישור ניהול ספרים ומס במקור? 

כך לדוגמה במהלך ביקורת באזור הצפון. הגיעו המבקרים לעסק משפחתי בגליל, שבו התברר כי בעוד אח אחד רשום במע"מ כמגדל בקר.  האח השני, שמנהל אטליז במקום עובד ללא רישום כלל.

עוד במהלך הביקורת- נתפסו אלפי שקלים שלא נרשמו או תועדו. יחד עם הכסף התגלו מסמכים רבים המעידים על קיום עסקאות ללא רישום.

שני האחים הוזמנו למשרדי מע"מ להמשך חקירה, ועל פי הערכה ראשונית הם חשודים בהעלמת כמיליון שקלים.

מה גילו חוקרי רשות המיסים בביקורת בצפון? 

בביקורת נוספת באזור הצפון, הגיעו המבקרים לביקורת באטליז. בעסק הם מצאו את אחיו של בעל העסק בקופה. בעוד בעל העסק עצמו הסתתר מהמבקרים. כשהגיעו המבקרים למקום, ביקש האח שיעזבו את העסק ואף השחיז סכינים בהפגנתיות לעברם. לאחר הצגת צו החיפוש, זוהה בעל העסק והחל לשתף פעולה עם המבקרים.

בעת ספירת הקופה עלה כי עסקאות בסכום אלפי שקלים לא הודפסו. נמצאו סרטי קופה ויומנים המפרטים הכנסות ממזומן שלא נרשמו משנת 2017 ועד היום.

בעקבות הביקורת ספרי העוסק יפסלו, והתיק הועבר להמשך טיפול במשרדי מע"מ.

מס הכנסה באר שבע ביקורות בבתי עסק לממכר בשר

בבאר שבע, הגיעו המבקרים למשחטה, שם מצאו הפרשים בסך מאות שקלים בקופה. בנוסף, במסגרת בדיקת מלאי שגרתית שנעשית בזמן הביקורת, נמצא כי בעל העסק העלים רכישות של עגלים, בסכום של מעל 162 אלף ₪.

איך רשות מס הכנסה נערך לביקורת בעסקים? 

לקראת המבצע הוכנה רשימה של עוסקים בפריסה ארצית בענף האטליזים והועברו רשימות יבואני הבשר הגדולים במשק. כמו כן, נערכו פעולות מקדימות שכללו תצפיות, קניות ניסיון ובדיקת פרסומים ברשתות החברתיות לצורך הצלבתם בביקורות. בנוסף לעסקים שנבדקו, נערכה פעילות אכיפה כנגד 1,277 חייבי מס, מהם נגבו 116,462,576 ₪, ועוקלו 106 כלי רכב.

מי משתתף בביקורות מס הכנסה? פעילות רב זרועית מגובה בכוחות משטרה

במבצע השתתפו משרדי מע"מ השונים מרחבי הארץ, בסיוע משרדי מס הכנסה, היחידה הארצית לאכיפת הגבייה, המוסד לביטוח לאומי, משרד הבריאות, משרד החקלאות- יחידת הפיצו"ח, הסיירת הירוקה, המשטרה הירוקה, הרבנות הראשית ומשטרת ישראל.