שחרור פיצויים ללא הסכמת מעסיק חוק 2018 מחשבון

Reading Time: 2 minutes

שחרור פיצויים ללא הסכמת מעסיק חוק 2018

שחרור פיצויים ללא הסכמת מעסיק  ! ביוני 2018 תקנה הכנסת את חוק פיצויי פיטורים וכעת ניתן לבצע שחרור פיצויים ללא הסכמת מעסיק. הודות לחוק כל עובד שהמעסיק לא הוכיח תוך 4 חודשים שהעובד אינו זכאי לקבל פיצויים יהיה רשאי כעת לפנות לקופה ולבצע משיכת כספי פיצויים

בסוף עמוד זה מחשבון פיצויים לשימוש חופשי לפי תקנות פיצויים מעודכנות 2020 

שחרור פיצויים ללא הסכמת מעסיק חוק 2018

שחרור פיצויים ללא הסכמת מעסיק חוק 2018

משיכת כספי פיצויים ללא הסכמת מעסיק 

עד לתיקון בחוק חוק פיצויי פיטורים עובד היה רשאי למשוך כספי פיצויים רק באישור המעסיק. 

כלל זה יצר בעיה עבור עובדים רבים והביא לכך שבקרנות הפנסיה , ביטוחי מנהלים וקופות גמל הצטברו כ 8 מיליארד שקלים של כספים אבודים שלא ניתן היה לפדות. 

חלק מכספי הפיצויים היו של עובדים שהועסקו בעבר אצל מעסיקים שכבר אינם או שהמעסיק מטעמיו שלו לא היה מוכן לשחרר את הפיצויים למרות שהם הופיעו בנתוני המסלקה הפנסיונית או הר הכסף . 

משיכת כספי פיצויים ע”י המעסיק הוגבלה אף היא בחוק החדש ועל מנת שהמעביד יוכל לפדות כספי פיצויים הוא יצטרך להוכיח תוך 4 חודשים שהעובד אינו זכאי להם. משימה לא מבוטלת. 

שחרור פיצויים מקרן פנסיה שחרור פיצויים מביטוח מנהלים 

על מנת לאתר כספי פיצויים ישנים , בין אם המעסיק קיים או לא , יש לבצע מספר צעדים פשוטים הכרוכים באיתור כספים אבודים . 

ניתן לאתר כספי פיצויים בקרן פנסיה או כספי פיצויים בביטוח מנהלים , על ידי ביצוע חיפוש כספים אבודים בהר הכסף או במסלקה הפנסיונית. 

לאחר שמאתרים את הכסף האבוד אות סכום הפיצויים שמגיע לכם בקופה , יש לפנות לקופת הפיצויים ( קרן פנסיה  , ביטוח מנהלים , קופת גמל ) ולבקש לשחרר את כספי הפיצויים ללא הסכמת המעביד. 

חוק פיצויי פיטורין 2018

הכנסת תקנה למעשה את סעיפים 20, 21 ו- 23 שעניינם תיקונים לחוק פיצויי פיטורים (פרק ג’ פיצויי פיטורים). בכך מאפשרת הכנסת שחרור פיצויים ללא הסכמת מעסיק . 

התיקון חשוב מאד מכיוון שכעת העובד הוא כבר לא שבוי של המעביד ועל מנת לקבל את הפיצויים הוא לא יצטרך לחתום על כתב ויתור לפיו אין למעביד חובות כלפיו , גם אם בפועל יש לו טענות של חוב כלפי המעביד . 

שחרור פיצויים ללא הסכמת מעסיק חוק 2018 הסבר על החוק החדש וכיצד ניתן לקבל פיצויי פיטורים ללא הסכמת המעסיק , שחרור כספי פיצויים ממעסיק שכבר אינו קיים וכיצד לאתר כספי פיצויים ישנים ולשחרר אותם מקרן פנסיה קופת גמל או ביטוח מנהלים

מחשבון פיצויים איך לחשב פיצויים לעובד 

שימו לב ! עובד שחתם על סעיף 14 והמעביד עמד בתנאי ההסכם , ייתכן ולא יקבל השלמה ליתרת חוב פיצויים שכן במסגרת סעיף זה סך הפיצויים מוגבל לסכום שנצבר בקופת הפיצויים האישית של העובד

שירות איתור כספי פיצויים ישנים ! השאירו פרטים בתיבת הקשר ונציג מקצועי ייצור אתכם קשר 

נא לסמן אחד הנושאים הבאים

תנאי השימוש במחשבון : השימוש במחשבון והכתבות באתר אינן בגדר ייעוץ המתחייב על פי כל דין והנו לשם המחשה בלבד . הנתונים באתר אינם מחליפים ייעוץ אישי ואינם בגדר התחייבות של בעל התוכן . החישוב לפיצויים פטורים מחושב על פי תקרת פיצויים פטורים 2020 עומד על 12380  שח לשנה מבלי להתחשב בניצול קודם של תקנה 190