מימוש זכויות ניצולי שואה במס הכנסה

Reading Time: 2 minutes

מימוש זכויות ניצולי שואה במס הכנסה

המהלך הייזום של רשות המסים למימוש זכויות מס של ניצולי שואה נושא פרי. במבצע של רשות המיסים הושבו עד כה במסגרת מהלך זה כ-4 מיליון שח לכ-125 ניצולי שואה שאותרו על ידה. הנתונים עד כה מראים כי החזר המס הממוצע עומד על כ-31,600 שקל. מימוש זכויות ניצולי שואה במס הכנסה כל הפרטים באתר הכלכלן .  

מימוש זכויות ניצולי שואה במס הכנסה

מימוש זכויות ניצולי שואה במס הכנסה

המהלך הייזום של רשות המסים למימוש החזרי מס של ניצולי שואה

במסגרת המהלך, הרשות פנתה לכ-600 ניצולי שואה שאותרו על ידה. בעקבות מידע שהתקבל מהרשות לניצולי שואה, כמי שאינם ממשים את זכאותם להטבות מס בשל נכות רפואית. סעיף זה מזכה לפי חוק נכי רדיפות הנאצים או חוק נכי המלחמה בנאצים וקראה להם להגיש בקשות להחזרי מס לשנים קודמות.

מדובר בניצולי שואה שהגישו בעבר דוחות או בקשות להחזר מס. אולם לא כללו את הנכות הרפואית וכן כאלו שלא הגישו דוחות כלל.

מודה לך עם דמעות בעיניים!

כדי להבטיח את מימוש זכויות המס של הניצולים בנתה הרשות מעטפת שירות כוללת.

בנוסף למכתבים שנשלחו ע”י מחלקת שומת פרט בחטיבה לשומה וביקורת. הם גם פנו טלפונית נציגי מרכז המידע של הרשות לכ-450 ניצולי שואה שלא הגישו דוחות או בקשות להחזר מס במרוצת השנים והסבירו להם או לבני המשפחה שלהם בהרחבה מה נדרש לעשות כדי לבקש את ההחזר, אלו פרטים למלא, אלו מסמכים לצרף, לאן לשלוח את המסמכים, מהו מספר השנים אחורה ניתן לבקש החזר וכיו”ב.

באחת משיחות הטלפון שערכו נציגי מרכז המידע, סיים ניצול השואה את השיחה באמירה מרגשת במיוחד: “אני מודה לך עם דמעות בעיניים”. במקביל עובדי משרדי מס הכנסה פנו טלפונית לכ-150 ניצולים שהגישו בעבר דוחות או בקשות להחזר וביקשו מהם לשלוח דוחות מתקנים.

בימים הקרובים, צפויה לרשות לפנות לכ-100 ניצולי שואה נוספים ולעדכן אותם כי באפשרותם להגיש בקשה להחזר מס בשל נכות רפואית מזכה. כמו-כן, לשלוח מסרונים ולהתקשר שוב לאותם ניצולי שואה שטרם מימשו את זכאותם וטרם הגישו בקשות להחזרי מס או דוחות מתקנים, למרות הפנייה בכתב ושיחת ההסבר הטלפונית.

צור קשר עם פקיד ומה טלפון נתב השיחות של רשות המסים בישראל *9848  או 074-7619848