החזרי מס לעצמאים 2020 המשבר הכלכלי

Reading Time: 2 minutes

החזרי מס לעצמאים 2020 המשבר הכלכלי

קוראים להם שולמנים ועוד בחר שמות אבל מעמד העצמאים בישראל הוא הבסיס לכלכלה הישראלית. לא פחות מחברות הענק ושכירים גם לעצמאי יש לא מעט תקנות המאפשרות ביצוע החזרי מס לעצמאים 2020 המשבר הכלכלי מענק פעימה ראשונה מענק פעימה שנייה והחזר הוצאות לעסק באמצעות האתר האישי של רשות המיסים.

החזרי מס לעצמאים 2020 המשבר הכלכלי

החזר מס לעצמאים יש דבר כזה

כן תתפלאו אבל גם עצמאים שבסוף שנה יישלחו לרשות המיסים את הדוח השנתי ייתכן והיו זכאים לאחד משני ההחזרים הבאים , בכפוף לתקנות מס הכנסה שיהיו באותו מועד. המענק הראשון במקרה של ירידה דרסטית בהכנסות הוא מענק עבודה מס שלילי שנגזר מההכנסות וממצב אישי לרבות מספר דירות המגורים הרשומות על שמך. מומלץ לכל עצמאי לבדוק באמצעות המייצג שלו ברשות המיסים את הזכאות למענק שלרוב שייך לשכירים.

בהזדמנות הזו בעיקר לגבי עסק פטור ממס , שזו הכנסתו היחידה , ומלץ לבדוק זכאות למענק עבודה עבור שנת 2019 אותה ניתן להגיש עד תאריך 30.11.2020 .

מענק פעימה ראשונה מענק פעימה שנייה

למי שנרשם כבר לאתר האישי באתר רשות המיסים מומלץ לבצע בדיקה להגשת תביעה לקבלת 2 הפעימות לעצמאים מענק שיכול להגיע לסכומים גבוהים ולסייע לכל עסק ולצלוח את התקופה המאתגרת שאחרי הבידוד והניסיון לחזור לשגרת עסקית תקינה קשה ככל שתהיה .

חשוב לזכור של הדיווחים שלנו לרשות המיסים כמו גם אישור ניהול ספרים ואישורי ניכוי מס במקור קיימים באתר מס הכנסה. יש להירדם וקבל קוד אישי כך שחלק גדול הפעולות ניתן לבצע ללא טפסים או פגישה עם פקיד שומה.

מענק הוצאות לעסקים לפי גובה המחזור

המענק הבא בתור הוא מענק לעסק עצמו לפי הירידה במחזור ביחס לחודשים המקבילים אפריל מרץ 2019. על עסק יהיה זכאי לקבל מענק זה לפי גובה המחזור בתקופה מקבילה אשתקד ובהתאם לתקנות מס הכנסה והחלטת הממשלה בנושא .

החזרי מס לעצמאים 2020 המשבר הכלכלי סוף שנת המס

בהקשר הזה התייעצות עם יועץ המס או רואה של העסק או מתכנן פיננסי לעסקים יכול להועיל בבדיקת ההכנסות מול ההוצאות במשך והפעלת שיקול דעת עסקי , בהתאם לתקנות מס הכנסה ולבדוק אפשרות להקטנת או ביטול מקדמות מס הכנסה ותיאום דמי ביטוח לאומי

איך עצמאי יכול לקבל סיוע מהמדינה החזרי מס לעצמאים 2020 מענקים עצמאים עסקים קטנים פטורים הרשמה לאתר האישי פעימה ראשונה פעימה שנייה מענק מס שלילי השתתפות בהוצאות אתר העצמאים תכנון פיננסי לעסקים באמצעות כלכלן מומחה