ניכוי מס במקור בדיקה רשות המיסים

Reading Time: 2 minutes

ניכוי מס במקור בדיקה רשות המיסים

אחד המסמכים החשובים שיש לבדוק כאשר מעבירים תשלום לספק הוא אחוז ניכוי מס במקור. בכתבה זו מדריך מעודכן ניכוי מס במקור בדיקה רשות המיסים הדפסה מאתר מס הכנסה

ניכוי מס במקור בדיקה רשות המיסים

ניכוי מס במקור בדיקה רשות המיסים

ניכוי מס במקור בדיקה רשות המיסים

חגית היא מנהלת חשבונות בארגון גדול ותפקידה הוא לבצע תשלומים לספקים לפי חוזה ההתקשרות בין הפסק לארגון. לאחר מנהלי המחלקות מאשרים חשבוניות לתשלום היא בודקת מול חוזה ההתקשרות ומאשרת את הסכום  לתשלום לא לפני שהיא בודקת אחוז ניכוי מס במקור.

אישור מס במקור בתוקף

על מנת לחשב מס במקור ואת יתרת התשלום לספק יש להפיק אישור ניכוי מס במקור מאתר רשות המיסים. לפי תקנות מס הכנסה אסור להשתמש באישור שמצמיד הספק לחשבונית אלא להפיק אישור מעודכן מאתר רשות המיסים.

ניכוי מס במקור בדיקה רשות המיסים

על מנת לבדוק אישור ניכוי מס במקור ואתו אישור ניהול ספרים של מס הכנסה , יש להיכנס לאתר רשות המסים והפיק את האישור . אמנם האישור מופיע על המסך באתר אך יש לבצע בקשת הדפסה אישור ניכוי מס במקור ואישור ניהול ספרים עדכני לאי מייל ורק לאחר מכן לבצע תשלום .

מומלץ לכל עסק לפתוח תיבת דואר אלקטרוני ייחודי אך ורק לאישור מס וניהול ספרים של ספקים. 

מכיוון שרשות המיסים משנה מעת לעת את אחוז ניכוי מס במקור לעסקים נוצר מב שבו האחריות לניכוי היא על הלקוח. עסקים שלא מדווחים לרשות המיסים בזמן או נפסל להם אישור חייבים באופן אוטומטי ניכוי מס במקור של 30% לרוב בגין אי תשלום מקדמות. 

מחשבון ניכוי מס במקור

על מנת להקל על תשלום מס במקור ניתן לבצע חישובי מס במקור באמצעות מחשבון מיוחד של אתר הכלכלן . על מנת לחשב סכום מס במקור יש להזין את הסכום לתשלום לפי מס במקור ואת אחוז מס במקור שקבע פקיד שומה של מס הכנסה  .

ביטול מס במקור אפס אחוז

פקיד שומה של מס הכנסה רשאי לבטל את אחוז ניכוי מס במקור או להוריד את האחוז לתשלום . יש לפנות למס הכנסה באמצעות מייצג ולהגיש בקשה לפי ענף כלכלי אליו שייך העסק ואז לבקש הפחתת מס במקור או להגיש לאפס אחוז מס במקור .

ניכוי מס במקור בדיקה רשות המיסים 2019 מחשבון מס במקור הפקת אישורים און ליין חישוב מס במקור לפי תקנות מס הכנסה הנחיות לקבלת אישורי מס בקליק