אובדן כושר עבודה למה צריך לרכוש

פרסומות גוגל

הכלכלן 2018

גולשים יקרים אתר הכלכלן הנו אתר בבעלות פרטית ללא זיקה לגופים המסוקרים באתר. התוכן באתר נכתב על ידי כלכלנים מנוסים עם אוריינטציה צרכנית במטרה שתפיקו את המיטב מהתכנים המקצועיים באתר בתחומי פנסיה ביטוח קופות גמל החזרי מס הכנסה ומימוש זכויות ביטוח לאומי . ניתן לפנות אלינו לקבלת שירות פרטי ומקצועי בתשלום . נשמח לקבל מכם תגובות ושאלות וכן התייחסות לכתבות המופיעות באתר . גלישה נעימה באתר הכלכלן

אובדן כושר עבודה למה צריך לרכוש

אובדן כושר עבודה נכות מלאה פיצוי במקרה של אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה למה צריך לרכוש

רבות דובר על חשיבותו הרבה של הכיסוי למקרה של אובדן כושר עבודה. הכיסוי אמור להבטיח את ערכו הכלכלי של המבוטח ובני משפחתו במקרה בו לא יוכל לחזור למעגל העבודה. 

לקוחות רבים שואלים למה הם בכלל צריכים לרכוש אבדן כושר עבודה . סוכני ביטוח מדווחים בלא מעט פעמים שלקוחות שואלים אותם , לנוכח המחיר היקר של הכיסוי – אובדן כושר עבודה למה צריך לרכוש

לא בכדי נחשב הכיסוי לאובדן כושר עבודה לתחום בעייתי המאכלס אלפי תביעות בבתי המשפט ומפרנס לא מעט עורכי דין  . הטבלה שלפנינו מרכזת את עיקרי הנושאים הקשורים לכיסוי .

לקוראי האתר מומלץ לבצע מעת לעת בדיקה עם סוכן הביטוח על איכות והיקף הכיסוי לאובדן כושר עבודה , את היקף הכיסוי ואת הגדרות הכיסוי .

מה נותן לך כיסוי לאובדן כושר עבודה

הכיסוי לאובדן כושר עבודה אמור לכסות את המבוטח מפני מקרה בו אם כתוצאה ממחלה או תאונה, יאבד המבוטח את כושר עבודתו בשיעור של 75% (הנחשב מלא) ומעלה ולא יוכל לעסוק בעיסוק כלשהו או בכל עיסוק סביר, או בעיסוקו טרם האירוע (ראה: הגדרות בביטוח אובדן כושר עבודה) כאשר מצב זה יימשך מעבר לתקופת ההמתנה הנקובה בפוליסה. ( 90 יום על פי רוב , עם אפשרות לקיצור או פיצוי רטרואקטיבי ) במקרה כזה, יהיה זכאי המבוטח לתגמולי ביטוח חודשיים מחברת הביטוח.

 בדיקת ביטוחי מנהלים לחץ כאן – בדיקת פוליסות מכל הזמנים

בתחתית העמוד צרפתי את מאמרו של עו”ד חיים קליר שכן אני רואה את במאמר הזה בבואה של לא מעט מקרים , תחומים אפורים וסוגיות מעשיות בביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה .

מה מכוסה  ? פיצוי חודשי למקרה של אובדן כושר עבודה בנוסף – הפוליסה משוחרת מתשלום דמי ביטוח והמבטח מכסה את עלות הפוליסה כל עוד משתלמים תגמולי הביטוח בגין אובדן כושר עבודה.
למה צריך את זה ? הכיסוי החשוב בפוליסת ביטוח מנהלים ועצמאים . הדרך היחידה לשמור על רמת החיים ( או קרוב לה ) במקרה של יציאה ממעגל העבודה .
כמה זה עולה ? עלות הכיסוי משתנה בצורה דרסטית בין חברות הביטוח וקיימת הפליית לקוחות עבור אותו כיסוי עם אותן הגדרות נהוג להוסיף למחיר תוספת עיסוקית – דרגו לבצע סקר מחירים בין חברות ומספר סוכנים. בהסדרים פנסיוניים נהוג להעניק תעריף אחיד לכל המבוטחים בהסדר כאחוז המבוטח המבוטח .
למה חשוב לשים לב להגדרות הכיסוי  . לתוספות המקצועיות . לתקופת המתנה .האותיות הקטנות . האותיות הגדולות.למבוטחים בפנסיית חובה בקרן פנסיה מקיפה חובה להשלים את גובה הכיסוי ל 75% מהשכר המבוטח . בעת החלפת פוליסה לביטוח חיים התעקשו לקבל מסמך מהמבטח החדש שהכיסוי אובדן כושר עבודה מושך ותק וחיתום  + בכל מקרה לא יהיה פחות טוב מזה הקיים בפוליסה הקיימת. חובה .
מתי מסתיים הכיסוי הכיסוי יסתיים בין גיל 60 לגיל 67.תשלום הפיצוי למבוטח  – בכפוף לתנאי הפוליסה בה הוא מבוטח
  1. החלמה וחזרה למעגל העבודה
  2. מקרה מוות של המבוטח
  3. תום תקופת הביטוח.
  4. פרישה לגמלאות ( משתנה )
  5. מועד אחר שנקבע בפוליסה הספציפית

השוואות אובדן כושר עבודה בין חברות הביטוח

האם יש הבדלים בכיסוי בין החברות השונות . הבדלים של שמים וארץ . הודות לתחרות . מחיר  . הפליית לקוחות ויכולת המיקוח של הלקוחות וציבורי לקוחות .כיסוי תחליפי אין .

בקרנות פנסיה קיים כיסוי למקרה של נכות מלאה .

ראה ערך נבחר כיסוי משלים נכות מקצועית . פרנצ’יזה . פיצוי חד פעמי במקרה של אובדן כושר עבודה . נספחי שיקום . הרחבה לנכות . ביטוח תאונות אישי נפוצים לכיסוי

עלויות אובדן כושר עבודה

בהתאם לגילו לעיסוקו של המבוטח . על פי רוב  , למחירון וספר התעריפים אין קשר למחיר שייגבה מכם בפועל לאחר מו”מ 

בדיקת ביטוחים הר הכסף אתר מאמרים | מדור כלכלי 

החזרי מס ללא עלות פתיחת תיק | עמלות בנקים | איתור כספים

מודעות גוגל