תכנון פיננסי ותכנון פנסיוני

Reading Time: 2 minutes

 תכנון פיננסי 

התנודות בכלכלה המקומית והעולמית , התארכות תוחלת החיים והעולם הפיננסי המשתכלל מחייבים את משקי הבית לבצע תכנון פיננסי על מנת לנצל את המשאבים העומדים לרשותו בצורה יעילה ולהרכיב את החיסכון הפרטי והפנסיוני כך שיתאים לשאיפות התא הכלכלי ויצליח לייצר ערך רב יותר לחוסך. לצד המשבר הכלכלי 2024 עולה חשיבות התכנון הכלכלי האישי. 

מי בכלל צריך תכנון פיננסי אובייקטיבי?. 

לתכנון הפיננסי פנים רבות . במאמר זה נציג מספר תחומים בהם התכנון הפיננסי מאפשר לשפר את מצב התא הכלכלי באופן מידי , להגדיל את החיסכון ולהתקדם לקראת המטרות והשאיפות של החוסך באמצעות ביצוע תוכנית פיננסית משפחתית .

עוד באתר מענק אכלוס ביטוח לאומי הטבות לתושבי הדרום חרבות ברזל

איך מתכננים את העתיד הכלכלי שלנו?. הגשמת מטרות, החלפת דירה, חיסכון לטווח קצר ובינוני

השקעה בצמיחה וחדשנות היא הטרנד החדש בעולם ההשקעות. איך עושים את זה?. תוך שמירה על זהירות פיננסית, אל תימנע מהשקעה בצמיחה. הקצו חלק מהתקציב שלכם לחיסכון מתמיד. לא מצליחים לחסוך?. בצעו תכנון הוצאות ממוקד. בשוק שמתפתח ללא הרף, להישאר בקדמה פירושו לרוב אימוץ חדשנות ומודלים עסקיים חדשים. חדשנות דומה להתקדמות בעולם העסקים, והיותך בחזית ההתפתחויות החדשות עשוי רק לתת לך יתרון על פני הקשיים הצפויים בשנות מדבר כלכלי ועל רקע האתגרים הכלכליים בישראל לאור מלחמת חרבות ברזל.  בשנת 2024, אלה שיסתגלו ראשונים יהיו בעמדה בטוחה ורווחית יותר כדי להשיג את היעדים העסקיים ארוכי הטווח שלהם.

מה קורה לאחר הפרישה?. איך מתכננים את ההכנסות בפנסיה?. 

תכנון פרישה בטוחה בתוך אי הוודאות שתנאי השוק של 2024. אלו עשויים להביא מחייב אסטרטגיות השקעה הגנתיות בדוקות. על ידי אימוץ גישה כזו, אנו לא רק מגינים על הכסף שלנו, על עצמך מפני היעדר חיזוי בשוק אלא גם מניח את הבסיס ליציבות פיננסית ארוכת טווח. עד מתי?. בשאיפה עד היציאה לפנסיה. סומכים רק על קרן הפנסיה?. תחשוב שוב. 

כאשר השווקים מראים סערה או משבר כלכלי מתמשך, השקעות מסורתיות המתמקדות בצמיחה – כמו מניות רגילות – יכולות לסבול מירידות ערך משמעותיות. זה מעלה את התפקיד של אפיקי השקעה אלטרנטיביים בתיק שלך, כולל איגרות חוב  קונצרניות, מניות של חברות שירות ושירותי בריאות ונדל"ן מניב.