הקפאת משכנתא מזרחי טפחות

Reading Time: 3 minutes

הקפאת משכנתא מזרחי טפחות חרבות ברזל הטבות הקלות 

מה קורה בשעת חירום?. מאות אלפי אנשים מגויסים למאמץ המלחמתי זאת בנוסף למשבר הכלכלי שמקשה על החזרים חודשיים שוטפים של הלוואות וחובות. מה בכתבה?. מדריך הקפאת משכנתא מזרחי טפחות חרבות ברזל הטבות הקלות.  המידע על בסיס אתר הבנק. התנאים המחייבים בפוף לתנאים המתחדשים של מזרחי טפחות. אין לראות בכתבה ייעוץ או המלצה לבצע דחיית משכנתא לפי תנאי מבצע חבילת הטבות והקלות לתושבי הדרום.
לגולשי האתר – התנאים המחייבים לפי תנאי בנק המזרחי בלבד ולפי שיקול דעתו.

עדכון 2024 הקפאת משכנתא מזרחי טפחות

לפי ההודעה באתר הבנק, 14/02/2024, בשל המצב, בנק ישראל פרסם ביום 15.10.23 מתווה כדי להקל על כלל הלקוחות ומאפשר דחיית תשלומי המשכנתא ל-3 חודשים ללא עמלת שינוי לוח תשלומים (בגין כל אחת מההלוואות). ב-17.12.23 בנק ישראל פרסם עדכון למתווה המקורי עבור בקשות שיוגשו בין התאריכים 1.1.24 עד 31.3.24.

במטרה לסייע לכם, בנק מזרחי טפחות החליט להרחיב את מתווה בנק ישראל, לדחיית תשלומים לתקופה של עד 12 חודשים והטבות נוספות. התנאים המחייבים באתר הבנק ולפי שיקול דעתו.

הבנקים מתגייסים להקל על הציבור הקפאת משכנתא מזרחי  

מי שנטל הלוואה לדיור באמצעות מזרחי טפחות יוכל, בכפוף לתנאי הבנק, לבצע דחיית תשלומים. איך זה עובד ומי זכאי ?. לקוחות שיש להם משכנתא בבנק יכולים לבקש הקפאה, חלקית או מלאה, בהחזרים החודשיים של המשכנתא לתקופה של עד 12 חודשים.
מה סכום העמלה הכרוכה בביצוע הפעולה?. פטור מעמלה בשינוי לוח התשלומים לכל אחת מההלוואות. לפרטים ולהגשת בקשה להקפאה בסוף הכתבה.

2024 מתווה הסיוע של בנק ישראל לזכאי המעגל הראשון

הארכת תוקף המתווה הקיים בשלושה חודשים נוספים, החל מתאריך 1.1.24, לשתי קבוצות האוכלוסייה – מעגל ראשון ומעגל שני.
בהתייחס לדחיית תשלומי הלוואות בשלושה מגזרי פעילות:

משכנתאות

אשראי צרכני

אשראי עסקי

מה הכללים של בנק ישראל לשנת 2024?.

לקוח שלא ביצע דחיית תשלומים מכוח המתווה, יהיה זכאי לדחיית תשלומים לתקופה של 3 חודשים, בכפוף להגשת בקשה.

לקוח שכבר ביצע דחיית תשלומים בפועל לתקופה של 3 חודשים, יהיה זכאי לדחיית תשלומים של 3 חודשים נוספים בכפוף להגשת בקשה, כך שסך כל תקופת הדחייה המקסימלית תהיה 6 חודשים במצטבר.

יתר הטבות המתווה ימשיכו לחול אוטומטית למשך 3 חודשים נוספים, בדומה לתנאי המתווה המקוריים אשר מפורסמים באתר האינטרנט של בנק ישראל.

עדכון 16/10202 פטור מתשלום המשכנתא בחודש נובמבר טפחות משכנתא מלחמה

דחיית משכנתא טפחות.  מלקוחות תושבי העוטף ושדרות שיש להם משכנתא בבנק לא ייגבה חיוב המשכנתא לחודש נובמבר, 2023. הביטול יבוצע על ידנו אוטומטית. רשימת היישובים הזכאים:
ההטבה תקפה ללווים המתגוררים ביישובי עוטף עזה ושדרות או שהיישוב בו נמצא הנכס המשועבד להבטחת ההלוואה נמצא באחד מהיישובים הבאים: אור הנר, בארי, ארז, גבים, זיקים, גברעם, חולית, דקל, יד מרדכי, זמרת, כסופים, יבול, כפר עזה, יכיני, כרם שלום, ישע, כרמיה, יתד, מפלסים, מבטחים, נחל עוז, מגן, ניר יצחק, עלומים, ניר עז, עמיעז, ניר עם, פריגן, נירים, רעים, נתיב העשרה, שדה אברהם, סופה, שובה, סעד, איבים, עין השלשה, כפר מימון, שדרות, תושייה, שוקדה, תלמי יוסף, אבשלום, תקומה, עין הבשור
גם לתושבי שדרות הקפאת משכנתא במזרחי טפחות 11/11/2023

יישובי העוטף – 'שנה של שקט מהמשכנתא' לקוחות המשכנתא של מזרחי-טפחות מיישובי העוטף, הממוקמים במרחק של עד 7 ק"מ מהגבול עם עזה, פטורים לחלוטין מתשלום המשכנתא למשך 4 חודשים (נובמבר 2023 – פברואר 2024). בנוסף, יוכלו לקוחות אלו לבקש הקפאה של ההחזרים החודשיים, ללא ריבית והצמדה וללא עמלה, לתקופה של 8 חודשים נוספים (עד נובמבר 2024). כמו כן. כל הטבה היא אך ורק בכפוף לשיקול דעת הבנק.

מי זכאים להטבה?. ההטבה תקפה לבעלי משכנתא בטפחות המתגוררים בשדרות או או שהנכס ששעבדו להבטחת המשכנתא נמצא בעיר. לצד ההודעה החשובה הוסיף הבנק: הבהרות. ההטבה לא תינתן ללקוחות שתיק המשכנתא שלהם נמצא בטיפול משפטי.

למי כדאי לדחות תשלומים כמה זה עולה?. טפחות הקפאת משכנתא

לקוחות שיש להם משכנתא במזרחי-טפחות המשולמת מחשבון העו"ש שלהם במזרחי-טפחות. אישור הדחייה כפוף לשיקול דעת הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

המספרים מדברים דוחים החזר הלוואה?. זה המחיר אשר תשלמו מחשבון משכנתאות גרייס הקפאת משכנתא מלחמה

שימו לב ייתכן והחישוב באמצעות מחשבון המשכנתא יהיה שונה מהחישוב שיציג הבנק ובכל מקרה גוברת הסימולציה הבנקאית. הדוגמא להמחשה בלבד.

יתרת הלוואה 250,000
החזר חודשי לפני הקפאת תשלומים ₪ -2,640.64
יתרת שנים להחזר 10
ריבית הלוואה בריבית קבועה 5%
הקפאת תשלומים ל 3 חודשים 3125 שח 253,125 היתרה החדשה הצפויה
הקפאת תשלומים ל 12 חודשים 500000 שח 262,500 היתרה החדשה הצפויה
תשלום מעודכן לאחר שלושה חודשים 2673 שח לחודש למשך עשר שנים.
תשלום מעודכן לאחר שנה  2772 שח לחודש למשך 10 שנים.  תוספת של כ 130 שח לחודש בגלל דחיית תשלום.

הארכת תוקף ריבית למשכנתא בבנק מזרחי טפחות

מה ההטבה שמעניק הבנק?. לקוחות שהגישו בקשה למשכנתא ותוקף הריבית פג במהלך חודש אוקטובר, תישמר הריבית המקורית ל-24 ימים נוספים באופן אוטומטי, למרות התייקרות חדה בעלויות שחלה לאחרונה.

לאילו לקוחות מתאימה ההטבה?. לקוחות שהגישו בקשה חדשה ושתוקף הריבית בבקשה פג במהלך חודש אוקטובר, 2023.

מספרי טלפון חשובים של בנק מזרחי טפחות דחיית תשלומי משכנתא מזרחי טפחות

לבנקאי בטלפון ייעודי לתושבי הדרום 5080*

טפחות משכנתא 8860* או למוקד התמיכה הטכנית: ​03-6011000;

מזרחי טפחות הקפאת משכנתא מלחמה

מזרחי טפחות הקפאת משכנתא מלחמה