מחשבון פיצויים למפוטר כמה מגיע

Reading Time: 2 minutes

מחשבון פיצויים למפוטר כמה מגיע  2024

החקיקה סביב שיוך הפיצויים לעובד בכל מקרה , למעט מקרה פלילי , עברה דרך ארוכה . לפי תקנה 21 כספי הפיצויים שייכים תמיד לעובד. כעת נשארה השאלה כמה פיצויים מגיע לעובד שהתפטר . מחשבון פיצויים למפוטר כמה מגיע  יכול לסייע לכם בחישוב . 

בסוף עמוד זה מחשבון פיצויים לשימוש חופשי 


איך מחשבים פיצויים לעובד מפוטר או שהתפטר  

אין הבדל בחישוב פיצויים במקרה של עזיבת עבודה בפיטורים או התפטרות. בכפוף להסכם העסקה יש לבצע חישוב לפי תקופת העבודה ולבדוק שכל צד מילא אחר התנאים מהרגע הראשון . אחרת יכולה להיפתח תיבת פנדורה כאשר לעובד יש סעדים בחוק. 

סעיף 14 קובע את אופן חישוב פיצויים לעובד 

לכל עובד במשק חייב להיות הסכם העסקה ובו כתוב האם הוא כפוף לסעיף 14 או לא . 

במידה והעובד כפוף לסעיף 14 המעסיק לא צריך להוסיף כסך מעבר למה שנצבר ברכיב הפיצויים בביטוח מנהלים או קרן פנסיה. הסכום לו זכאי העובד הוא מה שנצבר בקופה. גם אם היו באמצע העלאות שכר. 

אם המעסיק נתלה בסעיף 14  וזה אכן מופיע בהסכם העבודה , ורק אם הוא מופיע בהסכם העסקה חתום על ידי 2 הצדדים , אז המעביד , בהנחה שהפריש 8.33% פיצויים מהרגע הראשון , לא יצטרך להשלים . אחרת לא מילא אחר הנחיות החוק והוא חייב להשלים. 

עובד שחתום על סעיף 14 צריך לוודא שהמעסיק אכן הפריש 8.33% מהרגע הראשון באמצעות תלוש השכר , השכר המדווח לקרן הפנסיה והכסף שנכנס לקופה. 

 

איך לחשב פיצויים לעובד שאין לו סעיף 14 

במקרה זה החישוב פיצויים יבוצע כמכפלה של תקופת העבודה בשנים ( כולל חלקי שנים ) כפול שכר הבסיס האחרון. במידה והכסף בקרן פנסיה לא מגיע לסכום זה , אם בגלל תשואה שלילית או כל סיבה אחרת , לרבות בביטוח מנהלים, אז המעביד חייב להשלים את הסכום. 

 

מחשבון פיצויים פטורים ממס 

חשב כמה פיצויים מגיע לך וכמה מהם ניתן למשוך ללא תשלום מס הכנסה

שימו לב ! עובד שחתם על סעיף 14 והמעביד עמד בתנאי ההסכם , ייתכן ולא יקבל השלמה ליתרת חוב פיצויים שכן במסגרת סעיף זה סך הפיצויים מוגבל לסכום שנצבר בקופת הפיצויים האישית של העובד

שירות איתור כספי פיצויים ישנים ! השאירו פרטים בתיבת הקשר ונציג מקצועי ייצור אתכם קשר 

המחשבון לצורך התרשמות כללית. הסכום הפטור ממס נקבע על ידי רשות המיסים ופקיד השומה. לפני משיכת פיצויים לפני גיל הפנסיה מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מוסך ולהפעיל שיקול דעת. 

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

תנאי השימוש במחשבון : השימוש במחשבון והכתבות באתר אינן בגדר ייעוץ המתחייב על פי כל דין והנו לשם המחשה בלבד . הנתונים באתר אינם מחליפים ייעוץ אישי ואינם בגדר התחייבות של בעל התוכן . החישוב לפיצויים פטורים מחושב על פי תקרת פיצויים פטורים לשנת 2024 לכל שנת עבודה 13,310 שח לשנה מבלי להתחשב בניצול קודם של תקנה 190