כספים אבודים בחברות ביטוח , בנקים , קרנות מלוות

פרסומות גוגל

הכלכלן 2018

גולשים יקרים אתר הכלכלן הנו אתר בבעלות פרטית ללא זיקה לגופים המסוקרים באתר. התוכן באתר נכתב על ידי כלכלנים מנוסים עם אוריינטציה צרכנית במטרה שתפיקו את המיטב מהתכנים המקצועיים באתר בתחומי פנסיה ביטוח קופות גמל החזרי מס הכנסה ומימוש זכויות ביטוח לאומי . ניתן לפנות אלינו לקבלת שירות פרטי ומקצועי בתשלום . נשמח לקבל מכם תגובות ושאלות וכן התייחסות לכתבות המופיעות באתר . גלישה נעימה באתר הכלכלן
בשבוע שעבר התבשרנו שהמפקח על הביטוח פרופסור עודד שריג , קנס את כלל חברת לביטוח בסכום של 1,650,000 בשל אי איתור מוטבים. זהו הקנס הגבוהה ביותר שספגה חברת ביטוח בשנת 2011 והוא מצביע שוב על המצב העגום של הכספים האבודים והנשכחים במדינת ישראל שנאמדים בעשרות מליארדי שקלים שאבדו בשלל המיזוגים והרכישות שבין ועדת בכר למיזוג קופות הגמל שנעשה זה מכבר על ידי האוצר

 

כספים וחשבונות רדומים בבנקים – הבנקים בישראל מנהלים מאות אלפי חשבונות רדומים . בניגוד למצב שבו חוב פעוט לבנק נגבה בכל אמצעי שעומד לרשות הבנק בחוק . לא ניראה שהבנקים עושים מאמצים דומים לאתר בעלי חשבונות רדומים. אם כן , נשמח אם הבנקים יציגו לנו את המשאבים הכספיים שהשקיעו על מנת לאתר בעלי חשבונות למול המשאבים שהושקעו לאיתור חייבים.

פוליסות ביטוח מנהלים , חיסכון פרטי ועצמאי – לצד הבנקים , מנהלות חברות הביטוח רבבות פוליסות ללא דורש של עובדים שמשכו באופן חלקי את הכספים מביטוח המנהלים ואבדן את הקשר עם החיסכון הפנסיוני .

קופת גמל לתגמולים לעמיתים שכירים במסגרתן הפקידו מעסיקים ועובדים את ההפרשות הפנסיוניות במלואן או חלקן. בקופות אלו קיימים עשרות אלפי חשבונות בסכומים הנעים בין אלפי לעשרות אלפי שקלים שהחוסכים ויורשיהם אינם מודעים להם .

קופת גמל לתגמולים לעמיתים עצמאים במסגרתן הפקידו עצמאים מדי שנה את הסכום המקסימלי שהותר להם על פי חוק. מקביתם קבלו הלוואה מהבנק שניהל את הקופה על מנת שיוכל לנצל את מלוא הטבות המס. בימים בהם מנעה ההסתדרות מעצמאים להימנות על עמיתי קרנות הפנסיה שניהלה , היו קופות הגמל מכשיר החיסכון המועדף על העצמאים , לצורכי הצהרת הון וניצול הטבות מס .

קופת גמל אישית לפיצויים – קופות שנפתחו על ידי מעסיקים להפקדת רכיב הפיצויים של העובדים.

קרן השתלמות – מנהלות מליארדי שקלים אבודים . האוצר האבוד הגדול של השכירים. עובדים רבים הפונים לאתר הכלכלן לאיתור כספים נהנים מאיתור כספי השתלמות שנחסכו לפני שנים רבות.

קופת גמל למטרה אחרת – שווה בדיקה . אוצר קטן וטוב של עובדים חסרי מודעות ומעסיקים שהפרישו כספים יקרים ושכחו לספר לעובדים.

מלווה מדינה , מלווה שלום הגליל וקרנות נוספות – בנוסף , מחזיקה מדינת ישראל בכחצי מליארד שקלים במלוות שונות שטרם השיבה לאזרחים. קיימות קרנות מלווה מגזריות , בנקים שפעלו בעבר ועוד עשרות גופים המחזיקים את כספי הציבור באמצעות נאמנים ומפרקים שפוט לא רודפים אחרי בעלי הכספים האבודים .

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

מודעות גוגל