איך לבחור קרן השתלמות

פרסומות גוגל

הכלכלן 2018

גולשים יקרים אתר הכלכלן הנו אתר בבעלות פרטית ללא זיקה לגופים המסוקרים באתר. התוכן באתר נכתב על ידי כלכלנים מנוסים עם אוריינטציה צרכנית במטרה שתפיקו את המיטב מהתכנים המקצועיים באתר בתחומי פנסיה ביטוח קופות גמל החזרי מס הכנסה ומימוש זכויות ביטוח לאומי . ניתן לפנות אלינו לקבלת שירות פרטי ומקצועי בתשלום . נשמח לקבל מכם תגובות ושאלות וכן התייחסות לכתבות המופיעות באתר . גלישה נעימה באתר הכלכלן

איך לבחור קרן השתלמות ?

קרן ההשתלמות הפכה למכשיר חיסכון מרכזי שמצריך מהחוסך טיפול ומעקב שוטף 

כך ניתן להוזיל דמי ניהול  , הנחות , ולהתאים את מסלולי ההשקעה 

קבל הצעה מ 5 גופים ולקבל את המקסימום מקרן ההשתלמות שלך

קרנות השתלמות מהוות מכשיר חיסכון לטווח קצר ובינוני. את הכספים ניתן למשוך באופן חד פעמי כל שש שנים או כל שלוש שנים למטרות לימודים. קרן השתלמות נחשבת להטבה הסוציאלית השנייה בחשיבותה לאחר ביטוח הביטוח הפנסיוני ומהווה נדבך משלים לחיסכון ארוך הטווח . בגילאים המבוגרים נהוג לראות בה השלמה למערך החיסכון הפנסיוני . קרן ההשתלמות היא מכשיר החיסכון האחרון שהוא גם הוני ( משיכה חד פעמית ) , גם לטווח קצר וגם מגלם הטבות מס מפליגות ומאפשר השקעת הכספים במגוון מסלולי השקעה בהתאם לטעמי המשקיע.

 

מהיכן מגיע הכסף לקרן ההשתלמות ?
הכסף משולם על ידי העובד והמעביד . המעביד רשאי להפריש עד 7.5% והעובד עד 2.5% . בשוק העבודה מתקיימים גם שיעורי הפרשה נמוכים יותר ( לדוגמא – 5% מעביד , 2.5% עובד ).עצמאי יכול לפתוח קופה עבור עצמו , בכפוף לבחינת הכדאיות מבחינת ניכוי מס
איך לבחור קרן השתלמות ?
כיום קיימות כמה מאות קופות ( למתבוננים בקובץ – חלק מהקופות אלו מסלולי השקעה בקופות ) . חלקן סגורות לציבור הרחב ומהיתר, מתברר , קשה מאוד לבצע בחירה שקולה. בין היתר בגלל תופעת אובדן הידע שתידון כאן מאוחר יותר .
מסלולי השקעה בקרנות השתלמות

ביחס למוצרים הפנסיוניים האחרים ובהעדר כיסוי ביטוחי אורגני , נחשב המוצר לפשוט יחסית . יחד עם זאת , בבחירת הקרן עומדות בפני הצרכן לבחירה עשרות קופות ומסלולי השקעה. אז איך בוחרים – לרובנו יסייע בבחירה איש השיווק הפנסיוני או היועץ הפנסיוני בבנק . רצוי לבקש מהיועץ לערוך פרופיל משקיע על מנת לכוון למסלולי השקעה המתאימים לפרופיל הסיכון ולגילו של החוסך. באופן טבעי נצפה שבגילאים מבוגרים יותר הכספים יופנו לאפיקים סולידיים . בקופות הנקראות קופות מסלוליות ניתן לפזר את הכספים בקרן בין מספר מסלולי השקעה וליצור פרופיל השקעה מגוון עם פיזור סיכונים מיטבי . ניהול מסלולי ההשקעה בקרנות ההשתלמות שונה מאשר בקופות הגמל ומאפשר דרגת גמישות נוספת.
דמי ניהול מצבירה בקרנות השתלמות

דמי הניהול מצבירה נתונים למו”מ למול הגוף המנהל. חשוב לזכור ששירות טוב , ניהול כספים ( השקעות , מערכת מחשב , מענה ידידותי ) כל אלה עולים כסף. לכסף הזה קוראים דמי ניהול . חשוב לזכור שדמי הניהול , אומנם מהווים פקטור של מחיר ישיר, אבל אינם חזות הכל. כל סכומי הכסף בקרן גדולים יותר – המשמעות וכח המיקוח של הצרכן גדלים.
הטבות ביטוחיות בקרנות השתלמות

מעת לעת גופי שיווק נוהגים לצאת במבצעים ולנפק למצטרפים ביטוח חיים או / תאונות או שחרור מתשלום פרמיה במקרה של אכ”ע . הטבות ביטוחיות אלו אינן דבר של מה בכך. גם סכומי ביטוח שיכולים לכאורה להישמע נמוכים ,ביכולתם להוות משענת ולו זמנית במקרה של קטסטרופה. מציעים לכם הטבות ביטוחיות תבדקו טוב – בהחלט הטבה משמעותית .
שחרור מתשלום פרמיה לקרן בקרן השתלמות – ע”פ רוב , התשלום לקרן התשלום אינו מכוסה במסגרת ביטוח אובדן כושר עבודה או פנסיית נכות בקרן פנסיה . המשמעות – במקרה של אכע אין מי שישלם את התשלומים לקרן .זכרו לדרוש מהמשווק שלכם כיסוי לשחרור מתשלום פרמיה במקרה של אכע , עבור התשלום לקרן ההשתלמות. מציעים לכם כזו הטבה – קחו אותה בשתי ידיים .
אלמנט הותק של העמית בקרן השתלמות
כספי החיסכון בקרן ההשתלמות נזילה וחופשית מכל מס לאחר 6 שנים . לפי כף , אם יש ברשותכם קרן בעלת ותק – התייעצו עם סוכן הביטוח או היועץ בבנק שיבחין מה המסלול הכדאי ביותר עבור פרופיל הלקוח הייחודי שלכם .
בעיית אובדן הידע בניתוח השקעות והישגי קופותבקרנות השתלמות
תהליך הקונסולידציה בענף הגמל וההשתלמות ( מיזוגים , רכישות , מרכוז פעילות ) גרמה לתופעה לפי לחלק לא מבוטל מהקופות חסר מידע בסיסי שמונע אפשרות לבצע השוואה בינה לבין קופות אחרות .הגולשים באתר האוצר יגלו מאות פריטי מידע חסרים .

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

מודעות גוגל