תכנון פנסיוני ,תכנון פיננסי מחקר חדש כשליש מבני 65 ומעלה: איננו יודעים כיצד לנהל את הפנסיה

פרסומות גוגל

הכלכלן 2018

גולשים יקרים אתר הכלכלן הנו אתר בבעלות פרטית ללא זיקה לגופים המסוקרים באתר. התוכן באתר נכתב על ידי כלכלנים מנוסים עם אוריינטציה צרכנית במטרה שתפיקו את המיטב מהתכנים המקצועיים באתר בתחומי פנסיה ביטוח קופות גמל החזרי מס הכנסה ומימוש זכויות ביטוח לאומי . ניתן לפנות אלינו לקבלת שירות פרטי ומקצועי בתשלום . נשמח לקבל מכם תגובות ושאלות וכן התייחסות לכתבות המופיעות באתר . גלישה נעימה באתר הכלכלן

מחקר חדש טוען : כשליש מבני 65 ומעלה:

איננו יודעים כיצד לנהל את הפנסיה

03/04/2012
פורסם לראשונה על ידי חיים ביאור ב-TheMarker

כמעט מחצית (43%) מהאזרחים הוותיקים בישראל חוששים כי כספי הפנסיה שיקבלו לא יספיקו לכל משך חייהם. בנוסף, שליש מהאזרחים האלה (31.6%) מודאגים מכך שאינם יודעים כיצד לנהל את חשבון הפנסיה שלהם – כך עולה מסקר ראשון מסוגו שערך המשרד הממשלתי לאזרחים ותיקים.

הסקר נערך בהנחיית פרופ’ הווארד ליטווין, ראש מרכז הידע לחקר הזדקנות האוכלוסייה בישראל, והקיף 550 משיבים בגילאי 65 ומעלה. עולה ממנו כי קיים קשר בין דאגות למגדר – נשים דואגות יותר מגברים. אזרחים ותיקים נשואים דואגים יותר מאשר כאלה שאינם נשואים, וזאת בניגוד לתפישה הרווחת. ההסבר לכך הוא כי הנשואים חוששים מכך שבעתיד יהיה עליהם לטפל בבן או בת הזוג.

רמת הדאגה הנמוכה ביותר שמפגינים האזרחים הוותיקים היא דווקא בתחום הכלכלי, והיא מדורגת אחרי הדאגה מפני הידרדרות מצבם הבריאותי, בעיות תפקודיות וביטחון אישי. עם זאת, נמצא קשר בין גיל לבין מידת הדאגה בתחום הכלכלי – המבוגרים יותר דואגים פחות. כמעט מחצית מהאזרחים הוותיקים לא הביעו דאגות כלכליות כלל. לדברי פרופ’ ליטווין, ההסבר לכך הוא כי ייתכן שהאזרח הוותיק, עם הזדקנותו, דואג פחות לגבי מצבים שאין לו שליטה עליהם, כגון כספי פנסיה המנוהלים על ידי גורם שלישי.

כשליש מהנשאלים (33.1%) הביעו דאגה מכך שלא יוכלו לשלם את חשבונות הבית השונים, כגון ארנונה, חשמל וטלפון. 28.4% הביעו דאגה מכך שלא יוכלו להרשות לעצמם לרכוש עיתונים או ספרים, או לעשות מנוי לערוצי טלוויזיה. ליוצאי בריה”מ לשעבר פחות דאגות מאשר ליוצאי מדינות אחרות או ילידי ישראל.

הסקר בדק מה הדאגות העיקריות המטרידות את האזרחים הוותיקים ודירג אותן בהתאם למידת הדאגה. הדאגה המובילה בשכיחותה נוגעת לאובדן של אדם קרוב (75% מהנשאלים). מיד אחריה מדורגות שתי דאגות המשויכות לתחום הבריאותי: דאגה מפני קשיים ביכולות השמיעה, הראייה והתנועה, ודאגה מפני הידרדרות בריאותית כללית (73% מהנשאלים). נתון מפתיע הוא מספרם המועט יחסית של הדואגים מאפשרות של מעבר לבית אבות – 32.9%. כמעט מחצית מהנשאלים (45.5%) מודאגים מרמת הפשיעה באזור מגוריהם.

פורסם לראשונה ב-TheMarker

 

תאום מס לשכירים ופנסיונרים

כסף נטו ממס הכנסה ומשרד האוצר תאום מס יכול להניב החזרים של אלפי שקלים ממס הכנסה. מס הכנסה לא בודק את הזכאות ולכן שכירים ועצמאים ופנסיונרים נדרשים לבצע את הבדיקה בעצמם או באמצעות איש מקצוע

אתר הכלכלן מציע שירות אישי ומקצועי ומחיר ללא תחרות


תודה על הפניה לאתר הכלכלן - אתר פרטי המעניק שירותים בתשלום . תגובות ושאלות יתקבלו בברכה. מענה מיידי מובטח לכל פונה ( למעט שבת וחג ) השירותים באתר הכלכלן כרוכים בתשלום

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

 

3d Tax by renjith krishnan

 

 

מודעות גוגל