מגדילים את הפנסיה

Reading Time: 3 minutes

מגדילים את הפנסיה והחיסכון האישי

באמצעות תכנון פנסיוני 

הגדלת החיסכון הפנסיוני  – חוסכים שואלים הרבה פעמים – האם וכיצד ניתן להגדיל את הפנסיה ? ותשובתי היא שעל פי רוב – באמצעות מתכנן פיננסי והערכות מוקדמת ניתן להגדיל את הפנסיה ואת החיסכון לגיל פרישה כמו כל נכס אחר גם את הנכס הפנסיוני שלך ניתן להשביח , מבלי להגדיל את התשלומים החודשיים . לעיתים השבחת החיסכון הפנסיוני אצל הגוף המנהל יכולה להתגלות כבעלת ערך גבוהה יותר ממעבר למוצר או יצרן אחר .

רמונט לנכסים הפנסיונים – רשימה לא סופית בהחלט .

הקטנת דמי ניהול מהחיסכון המצטבר

תכנון פנסיוני

תכנון פנסיוני

החיסכון בקופת  הגמל מושפע מהתשואה המצטברת שמשיג מנהל הכספים בשוק ההון ומדמי הניהול שהוא גובה מחשבון העמית .לקוח המודע  למשמעות דמי הניהול ומצליח באמצעות מו”מ הוגן להוזיל את עלותם יכול להגדיל את החיסכון בכ 50% על פני שלושים שנות חיסכון .יוצאי דופן הם המוצרים שבהם דמי הניהול הם קשיחים או בעלי תשואה מובטחת . ישנם מקרים , בעיקר בפוליסות ותיקות בעלות יתרון מובהק של תשואה מובטחת או מקדם קצבה אטרקטיבי שבהם היצרנים נמצאים בעמדה שבה אן בשוק חלופה טובה יותר .למצגת ומאמרים בנושא דמי הניהול  .

הקטנת דמי ניהול מהפרמיה השוטפת

דמי הניהול מהפרמיה השוטפת הוא מושג שנכנס לראשונה בישראל לשוק עם השקת תוכניות הביטוח  החדשות בשנת 2004 . דמי הניהול בפוליסות אלו אמורות לשקף את הוצאות השיווק והניהול של היצרנים והסוכנים ולרוב הן תלויות בותק ובחלק מהתוכניות בגובה החיסכון או שניהם גם יחד .ברבות השנים שווקו בישראל תוכניות המגלמות הטבות בדמי ניהול .בטרם כל שינוי בפוליסה רצוי להתייעץ גם עם מחלקת השירות בחברת הביטוח ולאתר את ההטבות בפוליסה.

התאמת סכומי הביטוח ( הגדלה או הקטנה של סכומי הביטוח  )

תכנון פנסיוני

תכנון פנסיוני

מרבית המוצרים מאפשרים התאמה דינמית של סכומי הביטוח ( הגדלה או הקטנה ). אחד מתפקידו של המתכנן הפנסיוני ההוליסטי הוא לבדוק את הצורך הביטוחי ולהתאים אותו לכיס ולמוצר המתאים ביותר( שיקולי מס , השוואות עלות בין חברות הביטוח ).התאמת הסכומים אינה בהכרח הקטנת סכומי הביטוח. בענף הביטוח ישנה הנחה שמרבית בתי האב בישראל נמצאים בתת ביטוח ( חיים / נכות , בריאות ) ולכן השבחת הנכס בהחלט יכולה לכלול אופציה של הגדלת סכום הביטוח בפוליסה או בפוליסה חדשה בהתאם לצרכי הלקוח.מעת לעת חברות הביטוח יוצאות במבצעים בהן ניתנות הנחות אטרקטיביות על תוכניות ביטוח. רצוי להקשיב לסוכן הביטוח ולבקש תכנון פנסיוני כולל בנושא .

שילוב ביטוחים בתעריפים מודרניים/ מוזלים – לבעלי פוליסות ותיקות

בחלק מתוכניות הביטוח שנמכרו בעבר ניתן לשלב כיום ביטוחים בתעריפים מוזלים שלא היו נהוגים בעת הנפקת הפוליסה .

שינוי מסלול הביטוח בפוליסה והתאמתו לחוסך , לגילו לצרכיו
במרבית פוליסות הביטוח ניתן לבחור את מסלול הביטוח. בחירה נכונה של מסלול הביטוח להבטיח סכומי ביטוח גבוהים יותר לאורך זמן למוטבים ולסייע להגדלת החיסכון המצטבר בפוליסה בכל נקודת זמן.ביצוע תהליך זה רצוי שיעשה על ידי איש מקצוע  ( סוכן / יועץ ) או על ידי איש השירות בחברת הביטוח. דוגמא להשבחת פוליסה בתהליך שכזה מוצגת במאמר הבא .

בחירת מסלול ביטוח בקרן הפנסיה מקיפה – התאמת הביטוח והגדלת הפנסיה

עמיתי קרנות הפנסיה החדשות נהנים כיום משפע מסלולי ביטוח המאפשרים התאמת המסלול הביטוחי בצורה מיטבית לצרכי הלקוח ולטעמיו.מרבית הקרנות מאפשרות רכישת ביטוח שאירים על 100% מהשכר ברוטו ( בכפוף לנתונים האישיים), הקצאת רכיבי פנסיית השאירים ביחסים שונים בין האשה לילדים ומסלולי ביטוח ייחודיים לבן מוגבל  ,שאר נבחר ועוד .לבחירה נכונה של מסלולי הביטוח השפעה על הפנסיה שתשולם לעמית לכשיפרוש .למצגת בנושא מסלולי הביטוח .

הכלכלן האתר האובייקטיבי


תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

איך לבחור ביטוח מנהלים | כרטיס אדי | מדריכי הפנסיה של אתר הכלכלן 

קישור לכתבה  – איך לבחור קרן פנסיה + טבלת השוואה