תכנון חיסכון להשכלה גבוהה , חיסכון לאוניברסטה

פרסומות גוגל

הכלכלן 2018

גולשים יקרים אתר הכלכלן הנו אתר בבעלות פרטית ללא זיקה לגופים המסוקרים באתר. התוכן באתר נכתב על ידי כלכלנים מנוסים עם אוריינטציה צרכנית במטרה שתפיקו את המיטב מהתכנים המקצועיים באתר בתחומי פנסיה ביטוח קופות גמל החזרי מס הכנסה ומימוש זכויות ביטוח לאומי . ניתן לפנות אלינו לקבלת שירות פרטי ומקצועי בתשלום . נשמח לקבל מכם תגובות ושאלות וכן התייחסות לכתבות המופיעות באתר . גלישה נעימה באתר הכלכלן

 

 

תכנון חיסכון

להשכלה גבוה

ולעתיד הילדים

 

הורים שמתחילים לחסוך לילדיהם בגיל מוקדם מרווחים שנים רבות של ריבית ומבטיחים לילדיהם חיסכון להשכלה גבוהה והגשמת חלומות , מקפצה גבוהה לחיים ומצד שני צריכים להשקיע הרבה פחות כסף להגשמת המטרות . בעמוד זה נסביר על תכנון החיסכון להשכלה גבוהה .

כדאי לחסוך מוקדם ככל שאפשר

עלות רכישת השכלה גבוהה מתייקרת עם השנים. המעבר למכללות פרטיות , יוקר המחיה, עזרי הלימוד והעלייה ברמת החיים מכתיבים עלויות גבוהות יותר. חיסכון שמתחיל בגיל מוקדם של הילד ייהנה ברבות השנים מאפקט ריבית דה- ריבית והחוסכים יקטפו ברבות השנים את הפירות העסייסים של הריבית – פרס כפול על החיסכון .

כמה צריך לחסוך בכל חודש

הצבת יעדים ותכנון החיסכון הם התנאים להצלחה. תכנון מוקדם ייקח בחשבון את ההפקדה החודשית הנדרשת , את תנאי השוק את יכולת ההורים לחסוך, יחס הוצאות הכנסות של משק הבית וימליץ על אפיקי השקעה שיאפשרו קבלת תשואה מקסימלית לאורך זמן ויפזרו את הסיכון בין מספר מוצרי חיסכון. לדוגמא , הורה שהמציב מטרה לחסוך לילד בן שנה למטרת טיול בר מצווה בעלות של כ 20,000 ש”ח יצטרך להפקיד כ 120 שקלים לחודש , בהנחה שישקיע במוצר חיסכון סולידי שיניב ריבית שנתית של 2.5% .

הורה שירצה להעמיד לילדו 100,000 – שכר לימוד ומלגת קיום צנועה לסטודנט יצטרך לחסוך על פני 20 שנה סכום של כ 300 ש”ח לחודש. אולם אם יפזר את החיסכון בין שני מוצרים ויזכה בתשואה טובה יותר יצטרך להפקיד הרבה פחות.

חיסכון להשכלה גבוהה – בבנק או בחברת ביטוח

רבים מתחבטים בשאלה – היכן לחסוך – בבנק , בחברת ביטוח  , באפיקי השקעה בקרנות נאמנות וכו . בהעדר מוצרי חיסכון מבטיחי תשואה כפי שהיו נהוגים בעבר הריי שכיום מומלץ לחלק את החיסכון בין מבפר אפיקים. חברות הביטוח מאפשרות כיום השקעה במוצרי חיסכון עם מספר מסלולי השקעה שניתן לעבור ביניהם מעת לעת , ניתן לשלב בהן אלמנטים ביטוחיים הכרחיים להבטחת החיסכון במקרה של מוות או נכות של אחד ההורים אך יש לזכור כי את הפוליסות האלו יש לבדוק היטב מהיבטי :

  • דמי הניהול שגובה חברת הביטוח
  • עלות הביטוח

אם המבוטח מקבל מחברת הביטוח דמי ניהול הוגנים וכיסויים ביטוחיים מתחת למחיר שוק יש לשקול להפנות חלק מהחיסכון לחברת ביטוח ובכל מקרה מומלצץ להצטייד בפוליסת ביטוח חיים חכמה שתגן על עתיד הילדים .

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

  

 

 


מודעות גוגל