מילון הפנסיה : איך מחשבים את פנסיית השאירים לאלמנה ויתום בקרן פנסיה מקיפה

פרסומות גוגל

הכלכלן 2018

גולשים יקרים אתר הכלכלן הנו אתר בבעלות פרטית ללא זיקה לגופים המסוקרים באתר. התוכן באתר נכתב על ידי כלכלנים מנוסים עם אוריינטציה צרכנית במטרה שתפיקו את המיטב מהתכנים המקצועיים באתר בתחומי פנסיה ביטוח קופות גמל החזרי מס הכנסה ומימוש זכויות ביטוח לאומי . ניתן לפנות אלינו לקבלת שירות פרטי ומקצועי בתשלום . נשמח לקבל מכם תגובות ושאלות וכן התייחסות לכתבות המופיעות באתר . גלישה נעימה באתר הכלכלן


חישובים בקרן פנסיה

איך מחשבים את

פנסיית השאירים ליתום ואלמנה

 

 

.פנסיית השאירים היא אחד משני הכיסויים החשובים בקרן הפנסיה . חוסר תשומת לב של המשווקים הפנסיוניים ומסלולי ברירת המחדל גורמים לא פעם למצב של תת ביטוח וחשיפת העמית ומשפחתו לקטסטרופה כלכלית במקרה פטירה . על אופן החישוב בכתבה שלפנינו

חישוב השכר הקובע בקרן פנסיה חדשה

השכר הקובע בקרן פנסיה הוא שכר רעיוני שמווה בסיס לחישוב הביטוח למקרה פטירה חו”ח של העמית ושל פנסיית הנכות במקרה של נכות מלאה. בניגוד לקרנות הוותיקות שבהן השכר הקובע מהווה בסיס לחישוב הפנסיה החודשית הריי שבקרנות החדשות השכר הקובע אינו משפיע ישירות על חישוב הפנסיה.

  • קביעת השכר לעבד שכיר נעשית על ידי חלוקת התגמולים בפקטור מסוים שנקבע בתקנון. לרוב העובדים במשק השכר המבוטח בקרן הוא השכר המבוטח.
  • קביעת השכר הקובע לעמית נעשה על ידי חלוקת הפרמיה החודשית ב 16% .

חישוב פנסיית שאירים ליתום ולאלמנה

אחוז השאירים נקבע בתקנון במסלול הביטוח . את מסלול הביטוח בוחר החוסך.

שיעור הכיסוי לאלמנה ןליתומים שונה ממסלול למסלול והחוסך יכול לעבור מסלולי ביטוח ולהתאים אותם מעת לעת לפי צרכיו . עלות הביטוח בקרן פנסיה היא זניחה יחסית לביטוח מנהלים ולכן נהוג לרכוש סכום ביטוח מקסימלי והבטיח עד כמה שניתן את עתיד השאירים.

ניקח דוגמא לגבר בן 35 שהצטרף לקרן הפנסיה ולו אשה בת 33 ושני ילדים. ילד בן 5 וילדה בת שנה .

שכרו לתנאים סוציאליים 10,00 ש”ח. אחוזי ההפרשות: מעביד ועובד 5% תגמולים כל אחד ובנוסף המעביד מפריש 8.33% לפיצויים. נבצע חישוב לפי תקנון קרן הפנסיה מבטחים. הקרן הגדולה בישראל . לפי מסלול כללי .

השכר הקובע = 10,000 , אחוז הכיסוי לכל השאירים גם יחד עומד על 56.78% מהשכר המבוטח. במקרה של בחירה במסלול תשולם פנסיית שאירים :

לאלמנה , לכל חייה = 3,406 ש”ח . בעבור הילד הראשון 1704 ש”ח ועבור היתום השני 568 שקלים נוספים. סה”כ פנסיית שאירים= 5678 ש”ח עד הגיע הילד הראשון לגיל 21

בהגיע הילד הראשון לגיל 21 ישולמו עבור הילדים רק 1704 ש”ח ולאלמנה , לכל חייה = 3,406  ש”ח . עבור הילד שעבר את גיל 21 לא תשולם עוד פנסיית יתום.

חשוב לדעת ! שיטת החישוב שונה בין קרן לקרן ולכן חשוב מאוד לדעת לפי איזה מנגנון מחושבת פנסיית השאירים בקרן. ההבדל בין המנגנונים משקף פער של מאות אלפי שקלים שישולמו ליתומים.

ניתן להגדיל את פנסיית השאירים על יד מעבר למסלול ביטוח אחר.

מסלולי הביטוח בקרן הפנסיה  – מצגת בילעדית באתר הכלכלן

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

 


* אין במידע המוצג לעיל משום להוות המלצה לרכישת קרן פנסיה או להוות תחליף למתן ייעוץ השקעות או ייעוץ פיננסי ו/או פנסיוני ולפיכך, אין במידע זה בכדי להחליף קבלת ייעוץ מקצועי המתחשב בנתוניו ובצרכיו המיוחדים של כל אדם. הנתונים חושבו על בסיס המידע שהוזן ובהתאם לתקנון הקרן בנוסחו מעת לעת. ההצטרפות כפופה להוראות התקנון בנוסחו מעת לעת. ט.ל.ח חישובי חיסכון בקרן פנסיה בוצעו לפי הנחת תשואה שנתית נטו בקרן הפנסיה המקיפה בשיעור של 3.74% ובקרן הפנסיה הכללית בשיעור של 2% והכל בהתאם להוראות אגף שוק ההון ותקנוני הקרנות.  הנחת התשואה עשויה להשתנות ואין בה כדי לחייב את את קרן הפנסיה , את הגוף המנהל או אתר הכלכלן לתשואה כלשהיא.

 


 

מודעות גוגל

כתיבת תגובה