איך שומרים על קשר עם החיסכון הפנסיוני התנהגות צרכנית וכלכלית נבונה חוסכת ממון רב

פרסומות גוגל

הכלכלן 2018

גולשים יקרים אתר הכלכלן הנו אתר בבעלות פרטית ללא זיקה לגופים המסוקרים באתר. התוכן באתר נכתב על ידי כלכלנים מנוסים עם אוריינטציה צרכנית במטרה שתפיקו את המיטב מהתכנים המקצועיים באתר בתחומי פנסיה ביטוח קופות גמל החזרי מס הכנסה ומימוש זכויות ביטוח לאומי . ניתן לפנות אלינו לקבלת שירות פרטי ומקצועי בתשלום . נשמח לקבל מכם תגובות ושאלות וכן התייחסות לכתבות המופיעות באתר . גלישה נעימה באתר הכלכלן

איך שומרים על קשר עם החיסכון הפנסיוני

התנהגות צרכנית וכלכלית נבונה חוסכת ממון רב

שמירה על ניירת מסודרת ותיעוד הדוחות התקופתיים של חברת הביטוח מסייע בשמירת קשר עם החיסכון הפנסיוני , מעקב אחר הכספים ומקל על פדיון פוליסות ביטוח מנהלים , ביטוח חיסכון פרטיות ותביעות ביטוחי חיים. 

 

שמור על קשר עם סוכני הביטוח שלך

סוכן הביטוח הפרטי , סוכן הביטוח האחראי על החיסכון הפנסיוני מהווים את החוליה המקשרת בין החוסך לחברת הביטוח. בשנים האחרונות מנהלי ההסדר ( סוכנויות הביטוח הגדולות ) מחזיקות בחלק חשוב מהחיסוכן הפנסיוני.

מה עושים – מעדכנים את הסוכן בל שינוי בסטטוס המשפחתי על ידי העברת צילום תעודת זהות  , דורשים ומקבלים אישור ו/או העתק פוליסה מעת לעת ומבקשים דוח מצב ביטוח . כיום רוב סוכני הביטוח יכולים להפיק בלחיצת כפתור ריכוז מצב ביטוח למבוטח .

חוסר מעקב ומודעות על ידי החוסכים

רוב האזרחים אינם מודעים לזכויות הסוציאליות המגיעות להם על פי חוק ואף אינם מודעים לזכויות שנרכשו עבורם על ידי המעסיקים השונים שהיו להם לאורך השנים. העובדים לא תמיד מודעים להסדר הפנסיוני ו/או לנכסים הנצברים.

החלפת מקומות עבודה במהלך השנים

במידה והמעסיק מפריש כספים לקופות פיצויים אישיות או לביטוח פנסיוני כזה או אחר, יכול להיווצר מצב שבו נפתחות לעובד מספר קופות תוך כמה שנים. בעת מעבר בין העבודות הסכומים המצטברים זעומים או שמחייבים במס בעת המשיכה, העובד משאיר את הכספים בקופה, ממשיך הלאה, הכספים נשכחים ובינתיים מספר הקופות האלו הופך לקרן נאה ויתכן שאף פטורה ממס.

שינוי כתובת מגורים – הדוחות הכספיים מפסיקים להגיע…

במקרים של שינוי כתובת מגורים הרבה אנשים שוכחים לעדכן את חברות הביטוח, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות/פנסיה ובכך גורמים להפסקת קבלת הדוחות הכספיים ועם הזמן הכספים נשכחים.

פרטי זיהוי שגויים במערכות המידע של הגופים הפיננסיים:

בעבר הלא רחוק, פעלו בישראל למעלה מעשר חברות ביטוח נוספות שאינן קיימות כיום ואשר מוזגו לתוך חברות האם, כגון: הדר, המגן, אריה, סלע, איתן, שילוח, עילית, אררט, ציון, שמשון, סהר, לה נסיונל, הסנה וכו’. המיזוגים גרמו לשיבושים/אובדן נתונים ולפרטי זיהוי שגויים במערכות המידע של הגופים הפיננסיים וחברות הביטוח.

הפקדת כספים ע”י קרוב משפחה

יתכנו מקרים בהם הופקדו כספים על שמך ללא ידיעתך לדוגמא: הורים/סבים/סבתות שפותחים תכנית חסכון לרך הנולד עד הגיעו לגיל 21 מבלי שזכרו ולא עדכנו את בעל החסכון…

מקרה פטירת קרוב משפחה מדרגה ראשונה – זכאות כיורשים או מוטבים

בעת פטירת קרוב משפחה מדרגה ראשונה ישנם מקרים רבים בהם נותרו כספים ללא דורש, לפיכך היורשים/מוטבים החוקיים כלל אינם יודעים על הכספים הללו.

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

 

 

 

מודעות גוגל