איתור כספים אבודים – איתור כספי ביטוח ופנסיה

פרסומות גוגל

הכלכלן 2018

גולשים יקרים אתר הכלכלן הנו אתר בבעלות פרטית ללא זיקה לגופים המסוקרים באתר. התוכן באתר נכתב על ידי כלכלנים מנוסים עם אוריינטציה צרכנית במטרה שתפיקו את המיטב מהתכנים המקצועיים באתר בתחומי פנסיה ביטוח קופות גמל החזרי מס הכנסה ומימוש זכויות ביטוח לאומי . ניתן לפנות אלינו לקבלת שירות פרטי ומקצועי בתשלום . נשמח לקבל מכם תגובות ושאלות וכן התייחסות לכתבות המופיעות באתר . גלישה נעימה באתר הכלכלן
איתור כספים אבודים כספי ביטוח ופנסיה רישום לשירות בעמוד זה

  

מהם כספים אבודים? איך קוראת התופעה שכספים כל כך רבים ם “הולכים לאיבוד”? כיצד ניתן לאתר את הכספים האבודים ? כצד אנשי מקצוע מאתרים כספים אבודים?

כספים אבודי הם אותם כספים שאין דורש אותם ונמצאים בידי היצרנים הפנסיוניים – חברות הביטח , הבנקים  , קופות הגמל  , קרנות הפנסיה וקרנות ההשתלמות . כיום אין עדיין חקיקה המורה לגופים המוסדים להחזיר את הכספים לידי החוסכים .

בעמוד זה נציג מדריך הסוקר את הסיבות שגורמות למצב של כספים אבודים, חשבונות רדומים , פוליסות ללא דורש וניבדוק כיצד ניתן לבצע פעולות לאיתור כספים .

 

מהם כספים אבודים?  מה כוללים הכספים האבודים ?

כספים אבודים ופוליסות ללא דורש בחברות ביטוח הם אותם כספים ללא דורש שבעליהם שכחו אותם ברבות השנים , אינם מודעים לקיומם, או שזהות בעליהם אינה ברורה כיום. על פי מחקרים שהזמינה כנסת ישראם , מדובר על כ – 15 מיליארד שקל הנמצאים בידי חברות ביטוח , קרנות פנסיה ,קופות גמל , חברות הביטוח בהווה ואלו שמוזגו אליהן בעבר  

כיצד זה קורה? איך כסף יוצא מהארנק והלך לאיבוד

הסיבות לכך שכספים נשכחים, אובדים או שבעליהם אינם יודעים על קיומם, הן רבות ומגוונות:

 ·         פוליסת ביטוח או תוכנית חיסכון פנסיונית , או קופת גמל שנוהלה באחד הבנקים או תוכנית שנפתח על ידי המעסיק מבלי שהעובד ידע או יהיה מודע  .

·         פוליסות ביטוח ותקיות שהופקה בחברת ביטוח שנרכשה ומתופעלת כיום בחברת ביטוח גדולה  ובמסגרת המיזוג של מערכות המידע אבדה בין מיליוני התוכניות האבודות

·         פוליסות מסולקות בעליהן הפסיקו לשלם את דמי הפרמיה, או אפיקי חיסכון שונים שבעליהם הפסיקו לשלם ועם הזמן הן נשכחו – אופייני גם לאיתור כספי נפטרים.  

 ·         פוליסות ביטוח או אפיקי חיסכון שונים שאבדו עקב שגיאות בהפקת הפוליסה – המחלה הגדולה של חברות הביטוח בישראל

 ·         מעבר למען חדש, שכתובתו לא נמסרה לחברת הביטוח / קרן הפנסיה / קופת הגמל. הדו”חות התקופתיים לא מגיעים אל בעלי הכספים, ששוכחים במהלך הזמן מקיומם.

 ·         פטירה של אדם, שבני משפחתו אינם מודעים לכספים שנצברו לזכותו בחברת ביטוח או באפיקי חיסכון שונים.

 ·         פוליסות ביטוח של עובדים שהחליפו את מקום העבודה, ללא שהמעסיק או סוכן הביטוח  דיווחו על כך לחברת הביטוח , לקופה ו לקרן הפנסיה .

 ·         חוסכים באפיקים שונים או מבוטחים של חברות ביטוח שהיגרו לארץ אחרת ושכחו להודיע על כך לגופים הרלוונטיים ולפדות את הכספים המגיעים להם.

 ·         מעבר בין מספר גדול של מקומות עבודה מביא לא פעם לכך שהעובד שוכח מקיומה של פוליסת ביטוח או חיסכון פנסיוני קיימים – ומקום העבודה החדש פותח עבורו תוכניות חדשות.

 ·         פטירה של אדם שלא מינה לעצמו מוטבים, ולכן הגופים הרלוונטיים אינם יודעים למי להעביר את הכספים.

 ·         פטירה של אדם שמינה מוטבים לנכסיו הכספיים – אולם לא הודיע להם על כך. 

 

מה כדאי לעשות כדי לשמור על הכספים שלנו? קראו עוד במאמר – שומרים על קשר עם החיסכון הפנסיוני

 ·         לוודא שהפרטים האישיים הנמצאים בידי חברות הביטוח וקרנות הפנסיה נכונים ומעודכנים.

 ·         להקפיד לעדכן את חברות הביטוח / קרנות הפנסיה / קופות גמל / קרנות השתלמות על עדכון כתובת מגורים . לחץ כאן להורדת מכתב בפורמט מתאים .

 ·         לוודא שפרטיהם של המוטבים לכלמקרה ביטוח רשומים בצורה תקינה – כולל שם פרטי  , שם משפחה ופרטי קשר מלאים- כולל טלפון .

 ·         להכין תיק מסודר הכולל את כל המסמכים המעידים על קיומם של הכספים השונים, וליידע בני משפחה על קיומו ומקום הימצאו.

 

איך מאתרים כספים אבודים ונשכחים?  איך ניתן לאתר פוליסה ללא דורש בחברת ביטוח בישראל  ?  איך ניתן לאתר את החיסכון האבד של הורינו

 ·         ניתן לפנות באופן עצמאי לכל הגופים הרלוונטיים (חברות ביטוח, קופות גמל, קרנות פנסיה וכו’), למסור שם מלא ומספר תעודת זהות, ולבקש לברר האם הם מחזיקים בכספים השייכים לכם או לקרובי משפחה שנפטרו. את הפנייה ניתן להפנות למוקדי השירות או אל לשכות הממונים על פניות הציבור בגופים אלה. 

 ·         ניתן להיעזר בגוף מקצועי שיבצע עבורכם את כל הבדיקות הכרוכות באיתור כספים אבודים, וילווה את ההליך עד לקבלתם.

 

מהם היתרונות לאיתור כספים אבודים ונשכחים באמצעות אתר הכלכלן ?

 ·         ניסיון מקצועי מגוון ועשיר בשילוב ידע מקצועי בלעדי – שמבטיח טיפול  מקצוע , אישי, יעיל ומהיר.

 ·        לקוח אתר הכלכלן – חוסך זמן יקר ומבטיח לעצמו המון שקט נפשי

 ·         רק באתר הכלכלן  – סיוע במשיכת הכספים האבודים שהוחזרו לך + ליווי לפגישה בחברת הביטוח !

 ·         בדיקהממוחשבת בכל חברות הביטוח בישראל – בלעדי לאתר הכלכלן .

 ·         הוזלת דמי  ניהול מצבירה ודמי ניהול מפרמיה בכל המוצרים  – כולל כספים שאתה כבר יודע עליהם .

 ·        בדיקה מקצועית של גובה החיסכון בקופה האבודה ושל הכספים שאותרו . במידת הצורך נפנה לברת הביטוח לתיקון הסכום שעומד לרשותך

 ·         יועץ המס שלנו יפיק חוות דעת בנושא מיסוי במקרה הצורך – אתם חוסכים עד 35% מס  

 ·         מורשה מטעמנו ימליץ לך על אופן השקעת הכספים האבודים שהוחזרו  לך

 
 
 
 
 

 המחיר המשתלם ביותר ! שירות אישי ומקצועי

 
תודה על הפניה לאתר הכלכלן - אתר פרטי המעניק שירותים בתשלום . תגובות ושאלות יתקבלו בברכה. מענה מיידי מובטח לכל פונה ( למעט שבת וחג ) השירותים באתר הכלכלן כרוכים בתשלום

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

 
 
.

מודעות גוגל