הוזלה בדמי הניהול קרנות השתלמות , דמי ניהול בקופות גמל , בדיקת דמי ניהול , שאלות ותשובות באתר הכלכלן , חלק 2

פרסומות גוגל

הכלכלן 2018

גולשים יקרים אתר הכלכלן הנו אתר בבעלות פרטית ללא זיקה לגופים המסוקרים באתר. התוכן באתר נכתב על ידי כלכלנים מנוסים עם אוריינטציה צרכנית במטרה שתפיקו את המיטב מהתכנים המקצועיים באתר בתחומי פנסיה ביטוח קופות גמל החזרי מס הכנסה ומימוש זכויות ביטוח לאומי . ניתן לפנות אלינו לקבלת שירות פרטי ומקצועי בתשלום . נשמח לקבל מכם תגובות ושאלות וכן התייחסות לכתבות המופיעות באתר . גלישה נעימה באתר הכלכלן

עמוד זה מציג שאלות שהציגו הגולשים

לצוות האתר בנושא עלות ודמי ניהול בקופות גמל וקרנות השתלמות

כיצד ניתן להשיג הוזלה בדמי הניהול קרנות השתלמות , קופות גמל  , קרנות פנסיה וביטוחי מנהלים ?

תקרת דמי הניהול בקרן ההשתלמות קבועים כיום על 2% לשנה מהחיסכון המצטבר. לקרנות יש אינטרס לגבות דמי ניהול גבוהים ככל שניתן בתנאי בשוק על מנת לכסות את הוצאות השיווק , תפעול , מחשוב , עובדי מנהלה וכמובן לתמוך בשורת הרווח .

בקרנות השתלמות קיימת תופעה צרכנית מפתיעה שמראה שגם עובדים המאוגדים בקבוצות עובדים משלמים דמי ניהול גבוהים יחסית  , לרוב בשל חוסר מודעות פנסיונית .

ניתן לקבל / להשיג דמי ניהול נמוכים בקרן פנסיה היא באמצעות מכרז בין מספר קרנות פנסיה ו/אומשווקים פנסיונים . במקרה זה חשוב לקבל מהגוף היצרני את משך ההתחייבות לדמי הניהול הנמוכים .

כיצד משפיעים ומקטינים דמי ניהול את החיסכון הצפוי בקרן השתלמות ?

כיום נהוג להתייחס לקרן ההשתלמות כאל מוצר חיסכון לטווח ארוך , לכן נמדוד את השפעת דמי הניהול טווח ארוך ונקבל תוצאה לפיה דמיהניהול עשויים להקטים את החיסכון הצפוי לכדי מחצית למול מקרה בו הייתה גובה הקרן את מחצית דמי הניהול שהיא גובה.

ככל שתקופת שהחיסכון ארוכה יותר כך דמי הניהול פוגעים יותר בחיסכון המצטבר שעומד לזכות החוסך .

ככל שהחיסכון גבוהה יותר כך דמי הניהול בקרן ההשתלמות משמעותיים יותר ועל החוסך למצוא דרכים על מנת להקטין אותם.

האם ניתן לקבל הנחה בדמי ניהול גם על כספים נזילים או קרן השתלמות של פנסיונרים  ?

כן  . אין קשר בין נזילות הכספים או היות החוסך פנסיונר לבין גובה דמי הניהול או הנחה בדמי ניהול שניתן להשיג עבורו .לפנסיונר הטבות מס המחזקות את הכדאיות של החזקת כספים בקרן השתלמות. 

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

מודעות גוגל