מילון הביטוח : כמה כסף מותר להפקיד לקרן פנסיה חדשה

פרסומות גוגל

הכלכלן 2018

גולשים יקרים אתר הכלכלן הנו אתר בבעלות פרטית ללא זיקה לגופים המסוקרים באתר. התוכן באתר נכתב על ידי כלכלנים מנוסים עם אוריינטציה צרכנית במטרה שתפיקו את המיטב מהתכנים המקצועיים באתר בתחומי פנסיה ביטוח קופות גמל החזרי מס הכנסה ומימוש זכויות ביטוח לאומי . ניתן לפנות אלינו לקבלת שירות פרטי ומקצועי בתשלום . נשמח לקבל מכם תגובות ושאלות וכן התייחסות לכתבות המופיעות באתר . גלישה נעימה באתר הכלכלן

מגבלת תשלומים לקרן פנסיה חדשה מקיפה

קרן פנסיה חדשה היא מוצר המבטיח תשואה על 30% מהכספים. אין מוצרים שניתן להצרף אליהם כיום עמיתים חדשים עם תנאי השקעה כאלו .

המדינה  , שמבטיחה את התשואה  , הגבילה כל חוסך במדינת ישראל בגובה ההפקדה השנתית המותרת לקרן פנסיה מקיפה.

מה התקרה המותרת להפקדה בקרן פנסיה מקיפה ?  כמה מותר להפקיד כל חודש  ?

ההפקדה השנתית מוגבלת מ פעמיים מ 20.5% מהשכר הממוצע במשק . התקרה איננה בשכר אלא בסך הכל הפרמיה  , השכר במקרה הזה הוא נגזרת .

בשנת 2011 התקרה היא 3405 ש”ח לחודש.

האם תקרת ההפקדה לפנסיה מקיפה היא שנתית או חודשית  ?

התקרה היא שנתיח והחישוב הוא שנתי

אם עברתי את התקרה למשך חודש אחד  – מה קורה לכסף  ?

בפועל מנגנון הקרן יעביר אותו באופן אוטומטי לקרן כללית שמהווה מוצר נחות מאוד לעומת הקרן המקיפה.  לקוח בעל מודעות יבדוק מדי שנה את סך ההפקדות ובסוף שנה ינייד את הכספים מהקרן הכללית או הקרן המשלימה כפי שהיא נקראת בחלק מהמקומות – לקרן המקיפה .

מנגנוני החישוב בקרנות הפנסיה בישראל לא ערוכות להתמדד עם סוגיה ולכן כל האחרת לביצוע ההליך מוטלת על כתפי החוסך.במקרים אלו החוסך צריך ליזום העברה רטרואקטיבית של הכספים מהמוצר הנחות למוצר הטוב יותר אחת לשנה .

בתוכנית לקצבה קיימת תקרה של 4 * השכר הממוצע במשק . קרן פנסיה מקיפה , למעט מקרה גבולי / קיצוני לא יגיע לרמת שכר זו  . על פי רוב הוא יתקל קודם בתקרת הפרמיה .

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

מודעות גוגל