מילון הביטוח : השוואת קרן השתלמות – איך משווים קרן השתלמות

פרסומות גוגל

הכלכלן 2018

גולשים יקרים אתר הכלכלן הנו אתר בבעלות פרטית ללא זיקה לגופים המסוקרים באתר. התוכן באתר נכתב על ידי כלכלנים מנוסים עם אוריינטציה צרכנית במטרה שתפיקו את המיטב מהתכנים המקצועיים באתר בתחומי פנסיה ביטוח קופות גמל החזרי מס הכנסה ומימוש זכויות ביטוח לאומי . ניתן לפנות אלינו לקבלת שירות פרטי ומקצועי בתשלום . נשמח לקבל מכם תגובות ושאלות וכן התייחסות לכתבות המופיעות באתר . גלישה נעימה באתר הכלכלן

השוואת קרן השתלמות – איך משווים קרן השתלמות ? קרן ההשתלמות היא המוצר הפשוט ביותר להשוואה .היא אינה כוללת כיסויים למקרה מוות או כיסוי בטוחי אחר וההשוואה בין הקרנות המוצעות ללקוח מתרכזת בעיקר בתחום התשואות , הסיכון שנלקח על מנת להגיע לתשואה ואיכות הגוף המוסדי שמנהל את קרן ההשתלמות ופרמטר  חדש יחסית אך רב חשיבות והוא הקרנות המסלוליות שמאפשרות חלוקת החיסכון בין מספר מסלולים על מנת לבצע התאמה מקסימלית של החיסכון למאפייני החוסך .

 

בדיקת קרן השתלמות 2013

ייעוץ אישי בביתך | פרטי ואובייקטיבי

לפרטים נוספים ומניעת הפסדים | 058-4363632

נמנה את הפרמטרים המרכזיים להשוואה בן קרנות השתלמות  :  

קופה מסלולית מול קופה שאיננה מסלולית

הקופה המסלוליות הן מוצר חדש יחסית והן מאפשרות מעבר בין מסלולי השקעה תוך 3 ימים. בימים שכונים יש לכך חשיבות מכרעת.

השוואת תשואות בקרן השתלמות

רבות כבר נכתב על מיקסם השווא של תשואות גבוהות .

מצד שני , קרן המוכיחה לאורך 60 חודש יציבות בתשואות , עם מדד נזילות ומדד שארפ גבוהים יותר ביחס לקופה אחרת , מעידים על השגים עבר טובים יותר לאורך זמן ובהחלט יש לקחת נתון זה בחשבון  .

אתר גמלנט ואתרים המתבססים על הנתונים שבו מאפשרים שימוש במחשבונים פשוטים לצורך השוואות .

מסמך ההנמקה שיציג בפניכם המשווק הפנסיוני – חייב להציג השוואה בין התשואות ובין המדדים השונים. ולכלול הסבר מה אומר כל מדד ואיזה אערך נחשב לטוב יותר .

השוואת מדדי סיכון

בגמל נט יש מדד סיכון בשם מדד שארפ . מדד זה מבטא את הסיכון שנטל מנהל ההשקעות על מנת להשיג את התשואה. ככל שהמדד גבוהה יותר – כך הסיכון עבור יחידת תשואה נמוך יותר .

הבעיה שמדד שארפ ניתן לחשב רק עבור קרן שפעילה 5 שנים . לכן לא תמיד אפשר להשוות בין הקרנות באמצעות מדד זה .

בעיה זו ידועה למשרד האוצר ויש לקוות שהמחוקק ייצר מדדי השוואה ברי שימוש .

למדדי הסיכון ופרופיל המשקיע שמייצר עבורכם המשווק הפנסיוני משקל סגולי נכבד בהחלטה . כיום יש כלים שיודעים לתרגם את הרכב ההשקעות בקרן לפרופיל המשקיע ולהציע חלופות . זו היא דוגמא בולטת שבה היתרון הטכנולוגי הופך ליתרון אדיר עבור החוסך.

השוואת מדדי נזילות – לטבלת הדירוג של מדדי הנזילות בקרנות ההשתלמות

מדד הנזילות מעיד על איכות המדדים והלימות התשואות . הוא בעצם מספר לנו מה שווים הנתונים שמציגות הקרנות. הציון המקסימלי הוא 100 . חוסך שמדד הנזילות של הקרן שלו נמוך מ 90 צריך לחשוב טוב טוב האם הנתונים שמוצגים נכונים ולמה הציון של הקרן כל כך נמוך .

השוואת דמי ניהול – דירוג דמי הניהול של קרנות ההשתלמות בשנת 2010

פרמטר זה משווה בין דמי הניהול שנגבים בכל קרן . לגובה דמי הניהול השפעה מכרעת על גובה החיסכון בקופה והוא יכול לגרום להפרש של למעלה מ 30% מגובה החיסכון . נשמע דמיוני – ממש לא  ! קצת ערנות ותחסכו מאות אלפי שקלים יותר .

איך להשיג דמי ניהול נמוכים בפנסיה קופת גמל קרן השתלמות

צ’ופרים והטבות 

התחרות העזה בתחום הביאה את המתחרים לצרף לקרן ההשלתמות הטבות נוספות שאינן חלק אוגני מהמוצר  , בדקו היטב האם אחת מההטבות הבאות נכללות בעסקה ואם לא  – אל תתביישו לבקש  :

  • סכום ביטוח למקרה מוות  ( בגובה החיסכון בקרן , או לפחות בגובה החיסכון הצפוי בקרן לתקופה קצובה  )
  • שחרור מתשלום פרמיה לקרן השתלמות במקרה של אובדן כושר עבודה
  • סכומי ביטוח למקרה נכות מתאונה  ו/או מחלות קשות

 

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

מודעות גוגל