מילון הביטוח : קופה מרכזית לפיצויים

פרסומות גוגל

הכלכלן 2018

גולשים יקרים אתר הכלכלן הנו אתר בבעלות פרטית ללא זיקה לגופים המסוקרים באתר. התוכן באתר נכתב על ידי כלכלנים מנוסים עם אוריינטציה צרכנית במטרה שתפיקו את המיטב מהתכנים המקצועיים באתר בתחומי פנסיה ביטוח קופות גמל החזרי מס הכנסה ומימוש זכויות ביטוח לאומי . ניתן לפנות אלינו לקבלת שירות פרטי ומקצועי בתשלום . נשמח לקבל מכם תגובות ושאלות וכן התייחסות לכתבות המופיעות באתר . גלישה נעימה באתר הכלכלן

חוק פיצויים פיטורים, תשכ”ג – 1963 מטיל המעסיק חובת לשלם פיצויים בגובה משכורת אחת לכל שנת עבודה. לפי השכר האחרון של העובד.

בעת הגדלות שכר המעביד מגדיל את חובו העתידי בגובה עליית השכר כפול מספר שנות ההעסקה של העובד. אחת הדרכים של המעביד להתמודד עם הצורך בהגדלת העתודה לפיצויים היא באמצעות קופה מרכזית לפיצויים שבה הוא חוסך את כל כספי הפיצויים של העובדים באופן מרוכז.

לקופה מזוג זה יש יתרונות למעסיק שמרכז בקופה אחת כספים של מספר עובדים ואז הוא גם נהנה מהתשואה. העובד הבודד אינו רשום בקופה המרכזית ואין לו זיקה ישירה לכספים ( בניגוד לפוליסת ביטוח ).

הודות לתיקון 3 החל מ 2008 לא ניתן להפקיד כספים בשם עובדים חדשים והחל משנת 2011 לא ניתן להפקדי כלל כספים לקופה מרכזית לפיצויים.

החל משנת 2011 כל הפקדה לפיצויים היא בקופה על שם העובד כגון פוליסת ביטוח , קרן פנסיה  , ביטוח מנהלים מסוג קצבה משלמת וביטוח מנהלים מסוג קצבה לא משלמת שנקרא בחלק מהחברות – קופה אישית לפיצויים .

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form


 

מודעות גוגל