מילון הביטוח : קצבה משלמת , לא משלמת וחיסכון הוני

פרסומות גוגל

הכלכלן 2018

גולשים יקרים אתר הכלכלן הנו אתר בבעלות פרטית ללא זיקה לגופים המסוקרים באתר. התוכן באתר נכתב על ידי כלכלנים מנוסים עם אוריינטציה צרכנית במטרה שתפיקו את המיטב מהתכנים המקצועיים באתר בתחומי פנסיה ביטוח קופות גמל החזרי מס הכנסה ומימוש זכויות ביטוח לאומי . ניתן לפנות אלינו לקבלת שירות פרטי ומקצועי בתשלום . נשמח לקבל מכם תגובות ושאלות וכן התייחסות לכתבות המופיעות באתר . גלישה נעימה באתר הכלכלן

קצבה משלמת , לא משלמת וחיסכון הוני  מה ההבדל בניהם וכיצד זה משפיע על החיסכון הפנסיוני שלך ? 

מילון מושגי החיסכון הפנסיוני צובר מושגים חדשים מדי רפורמה תיקון 3 יצק מושגים חדשים שבין היתר הגדירו מחדש את אפיקי החיסכון הפנסיוני .

תיקון 3 הוא בבחינת המפץ הגדול בביטוח הפנסיוני במדינת ישראל ואפשר למרוח עליו עמודים שלמים. בערך הנוכחי אני אנסם לצמצם את הדיון ל 3 מושגים עקרוניים הקשורים לכל חוסך במדינה ובכל גיל . לפני תיקון 3 הופעלו 2 מסלולי חסכון :

חיסכון קצבתי וחיסכון הוני.  בגיל הכניסה הלקוח היה צריך החלטה חשובה , ללא מודעות למשמעות ההחלטה , לרוב ללא ניסיון חיים ולהחליט כיצד תיראה הכלכלה שלו בגיל הפנסיה.

החיסכון הקצבתי נרכש באמצעות קרן פנסיה או פוליסת קצבה בחברת ביטוח והחיסכון ההוני נרכש על ידי פוליסות הונית חברת ביטוח או קופות גמל בנקים  , קופות גמל בחברות ביטוח וקופות גמל בבתי השקעות.

חיסכון לקצבה משלמת 

מוצרים מסוג זה כוללים מקדמי קצבה ומאפשרים להמיר את החיסכון בתום התקופה לקצבה חודשית. במידה והמבוטח עובר את קצבת המינימום הראשונית על פי תיקון 3 ( כ 4,250 ש”ח לחודש ) הוא יוכל להוון את יתרת הסכום ולקבל אותו במזומן .

בקטגוריה של מוצרים לחיסכון בקצבה משלמת : ביטוח מנהלים קצבתי  , קרן פנסיה

חיסכון לקצבה לא משלמת 

בקטגוריה זו רק חלק מהמוצרים מסוג זה כוללים מקדמי קצבה ומאפשרים להמיר את החיסכון בתום התקופה לקצבה חודשית.

חברות הביטוח , על מנת לאפשר שילובים פנסיוניים ולשמור על כספי המבוטחים מניוד , הצמידו לכספי הפוליסות בחשבון קצבה לא משלמת מקדמי קצבה . חלק אומנם מקדמי קצבה נחותים למול החיסכון בקצבה משלמת או לעומת קרן פנסיה מקיפה .

בקטגוריה של מוצרים לחיסכון בקצבה משלמת : ביטוח מנהלים , קופת גמל

 

חיסכון הוני 

חיסכון הוני , הניתן למשיכה באופן חד פעמי ללא מבחן קצבתי ניתן למשיכה מקופות ביטוח ו/או גמל שחסכו לאפיק הוני עד 01/01/2008.  הכספי שנצברו עד תקופה זו ניתנים למשיכה הונית ללא מבחני קצבת מינימום .  מתחילת שנת 2008 כל מערך החיסכון הפנסיוני בישראל הוא מערך חיסכון לקצבה .  החיסכון ההוני מתמקד בקרנות השתלמות .

חוסכים שיעמדו במבחן קצבת המינימום יוכלו למשוך את יתר הכסף כהיוון של קצבה – במזומן .

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

רשת אתרי הכלכלן נוסדה בשנת 2010 והיא מונה כיום 7 אתרי אינטרנט בהם מבקרים מדי חודש עשרות אלפי גולשים.  האתרים מציעים תוכן בלעדי , מקורי ואיכותי המוגש על ידי מומחה תוכן מעודכן . ברשת אתרי הכלכלן אין תכנים ממחוזרים מועתקים או כפולים. הודות להשקעה בתוכן אתרי הרשת נהנים מדירוג גבוהה ( עמוד ראשון , לרוב 1 מתוך 3 תוצאות ראשונות ) במילות המפתח הרלוונטיות לכל אתר. 

משכנתא – הכלכלן האתר האובייקטיבי למודעות פנסיונית  

משכנתא  – החזרי מס ומרכז ידע למיסוי פנסיוני 

משכנתא-תכנון פיננסי בישראל 

INFOPENS.CO.IL –  ייעוץ פנסיוני וחישובי פנסיה 

BANKIM.INFO – האתר האובייקטיבי לצרכנות פיננסית 

WESAVE.INFO – ייעוץ משכנתאות  אובייקטיבי 

LAWIL.INFO  – ייעוץ משפטי – בשלבי ייזום מתקדמים 

מודעות גוגל