מילון הביטוח : תקופת המתנה ותקופת אכשרה

פרסומות גוגל

הכלכלן 2018

גולשים יקרים אתר הכלכלן הנו אתר בבעלות פרטית ללא זיקה לגופים המסוקרים באתר. התוכן באתר נכתב על ידי כלכלנים מנוסים עם אוריינטציה צרכנית במטרה שתפיקו את המיטב מהתכנים המקצועיים באתר בתחומי פנסיה ביטוח קופות גמל החזרי מס הכנסה ומימוש זכויות ביטוח לאומי . ניתן לפנות אלינו לקבלת שירות פרטי ומקצועי בתשלום . נשמח לקבל מכם תגובות ושאלות וכן התייחסות לכתבות המופיעות באתר . גלישה נעימה באתר הכלכלן

תקופת המתנה ותקופת אכשרה

המשמעות של כל מושג

תקופת המתנה ותקופת אשרה הם שני מושגים שלא רק הצרכנים אלא לא מעט בעלי מקצוע נוטים לבלבל ביניהם .

תקופת האכשרה

תקופת הזמן שעוברת מרגע חתימה על הצעה לביטוח ועד לכניסת הביטוח לתוקף מעשי . ביטוח ריסק נכנס לתוקף ומכסה את הלקוח באופן מיידי עם הפקת ההצעה ( בתנאים מסוימים – באופן עקרוני עם החתימה על ההצעה ) .

לדוגמא  תקופת המתנה: המבוטח חתם על על כיסוי עם שלושה חודשי המתנה בתאריך ה 01.01.2011 . הכיסוי יכנס לתוקף מעשי ב 01.04.2011 .

במידה ומקרה הביטוח התרחש בין 01.01 ל 01.04 – לא ישולמו תגמולי הביטוח  ( הפיצוי ).

בקרות מקרה הביטוח , לאחר תקופת ההמתנה , תבחן תקופת  ההמתנה שתבחן בפרק הבא  :

 

תקופת המתנה

תקופת הזמן המוגדרת בין קרות מקרה הביטוח ועד לתחילת קבלת הפיצוי מחברת הביטוח ( פיצוי = תגמולי הביטוח  ) . תקופת האכשרה משתנה מכיסוי לכיסוי והיא ניתנת לקיצור או לקיצור רטרואקטיבי בהתאם לעלות  , לתקציב והאפשרויות שמציב היצרן בכיסוי או בפוליסה .

לדוגמא תקופת אכשרה : המבוטח נפגע באירוע ביטוחי המזכה בתגמולי אובדן כושר עבודה , המוגדר בפוליסה  בשלושה חודשי המתנה בתאריך ה 01.01.2011 . הפיצוי יתחיל להשתלם ב 01.04.2011 .

 

משיכת פיצויים תגמולים משיכת כספי פוליסה משיכת פיצויים פנסיה גמל השתלמות

מודעות גוגל