מילון הביטוח : משתתף ברווחים – תשואה בפוליסות ביטוח חיים

פרסומות גוגל

הכלכלן 2018

גולשים יקרים אתר הכלכלן הנו אתר בבעלות פרטית ללא זיקה לגופים המסוקרים באתר. התוכן באתר נכתב על ידי כלכלנים מנוסים עם אוריינטציה צרכנית במטרה שתפיקו את המיטב מהתכנים המקצועיים באתר בתחומי פנסיה ביטוח קופות גמל החזרי מס הכנסה ומימוש זכויות ביטוח לאומי . ניתן לפנות אלינו לקבלת שירות פרטי ומקצועי בתשלום . נשמח לקבל מכם תגובות ושאלות וכן התייחסות לכתבות המופיעות באתר . גלישה נעימה באתר הכלכלן

משתתף ברווחים  – תשואה ( ריבית  ) בפוליסות חיסכון ( מנהלים  , פרט , עצמאים )

מאז שנת 1990 הפסיקה המדינה להנפיק לביטוחי המנהלים  , ביטוחי העצמאים וביטוחי הפרט  אגרות חוב מבטיחות תשואה , ולמעט מוצרים  שנמכרו לתקופה מוגבלת , אין כיום מוצרים חדשים המבטחים את התשואה שמניב המוצר על כספי החיסכון .

התשואה לה זוכים המוצרים כיום נובעת רובה ככולה מהשגיו של מנהל ההשקעות.

הגוף שמנהל עבורנו את החיסכון מעביר את הפרמיות / דמי הביטוח שאנו מעבירים לו מדי חודש , מחלק אותן בין רכיבי הסיכון  , ההוצאות והחיסכון ואת רכיב זה הוא משקיע בשוק ההון.

הכספים מושקעים לפי אופי מסלול ההשקעה שברחתם / בחרו עבורכם בעת רכישת המוצר.

הכספים מושקעים במניות , אגרות חוב של הממשלה , אגרות חוב של גופים פרטיים , שטרי חוב  , הלוואות , מזומנים , מניות בארץ ובחו”ל , נדלן ועוד .

מעת לעת משווקת חברת ביטוח מסלולים המתאפיינים בסוג מסוים של הבטחת תשואה. מגדל שווקה עד לאחרונה את התוכנית מגדל בטוח שהבטיחה רצפת תשואה לחוסכים לטווח ארוך. כלל ביטוח שווקה עד לפני מספר שנים מסלול השקעה מבטיח תשואה לתקופה קצובה.

פוליסות ששווקו עד שנת 1990 כמבטיחות תשואה נחשבות היום לנכס כלכלי רב ערך.

רק בקרנות פנסיה מקיפות המדינה עדיין מבטיחה תשואה על 30% מהכספים. היתר – מושקעים במסלולים שונים שבמהותם מתאפיינים כמשתתפות ברווחים.

בקרוב יעלו באתר ערכים מפורטים שיסבירו את מנגון התשואה בפוליסות השונות .

משתתף ברווחים  ?   ומה עם ההפסדים  ? הסיכוי והסיכון 

שהשם לא יטעה אתכם . מסלול ההשקעה אומנם משתף  את המשקע ברווחי ההשקעה , אולם גם בהפסדי ההשקעה או בתשואה השלילית במידה והיא קיימת. בחלק ממנגנון הפוליסות אומנן קיימים מנגנון איזון בין תשואה שלילית לגביה של דמי הניהול המשתנים , אולם החלק הקבוע נגבה מהחוסכים גם בשנים עם תשואה שלילית דוגמאת 2008 .

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

אין במידע המוצג באתר הכלכן כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רשיון עפ”י דין . אתר הכלכלן עוסק במודעות פנסיונית ושירותים פיננסיים ומשווק שירותי ידע

 

 

משיכת פיצויים תגמולים משיכת כספי פוליסה משיכת פיצויים פנסיה גמל השתלמות

מודעות גוגל