כתבות בנושא דמי ניהול בקופות גמל וקרנות השתלמות

פרסומות גוגל

הכלכלן 2018

גולשים יקרים אתר הכלכלן הנו אתר בבעלות פרטית ללא זיקה לגופים המסוקרים באתר. התוכן באתר נכתב על ידי כלכלנים מנוסים עם אוריינטציה צרכנית במטרה שתפיקו את המיטב מהתכנים המקצועיים באתר בתחומי פנסיה ביטוח קופות גמל החזרי מס הכנסה ומימוש זכויות ביטוח לאומי . ניתן לפנות אלינו לקבלת שירות פרטי ומקצועי בתשלום . נשמח לקבל מכם תגובות ושאלות וכן התייחסות לכתבות המופיעות באתר . גלישה נעימה באתר הכלכלן

טעות בדו”ח: דמי ניהול כפולים למבוטחי מגדל

עשרות אלפי מבוטחים בחברת מגדל קיבלו דו”ח רבעוני לפיו גבתה  החברה דמי ניהול גבוהים בעשרות אחוזים מהסכום אותו אמורה הייתה לגבות. בחלק מהמקרים, על פי המצויין בדו”ח, מדובר בחיוב כפול.  מגדל: “כל נתוני היתרות והצבירות הינם נכונים ומדוייקים וכי הטעות מתייחסת אך ורק לדמי הניהול והרווחים שצוינו בדו”ח”

אליצפן רוזנברג 22.06.10, 13:17

גביית יתר ? מעשרות אלפי לקוחות של חברת הביטוח מגדל המחזיקים בפוליסת ביטוח מנהלים, נגבו דמי ניהול בשיעורים גבוהים בהרבה מהסכום אותו היתה
אמורה החברה לגבות. בחלק מהמקרים מדובר בגביה של עד פי שניים ויותר, כך עולה מהד”וחות הרבעוניים שנשלחו לחוסכים
.מפניות שהגיעו ל ynet עולה, כי מבוטחי החברה בביטוח מנהלים שקיבלו לאחרונה את הדו”ח הרבעוני לחודשים ינואר-מרס 2010, גילו אי דיוקים משמעותיים בשורות המציינות “דמי ניהול “. על פי נתונים שהגיעו לידי ynet מדובר בפוליסות ביטוחי מנהלים שנפתחו בשנים 2004-1994 . על פי תנאי הפוליסה, חברת הביטוח רשאית לגבות 15% מהרווח הריאלי שהפיקו הפוליסות (התשואות). בנוסף,
החברה רשאית לגבות %0.6 מהצבירה השנתית (ללא תלות ברווחים או הפסדים
). בדו”ח הרבעוני האחרון, בשורת דמי הניהול המשתנים (15%מהתשואה הריאלית) נכתב כי נגבו בפועל בין 20%-30% בהתאם לסוגי הפוליסות, כלומר עד פי שניים יותר. בנוסף, בשורת דמי הניהול הקבועים (0.6% לשנה) נכתב, כי נגבו סכומים
לפי חישוב של 0.8% לשנה, כלומר 33% יותר
. כמו כן נפלו טעויות בחישוב הרווחים של הפוליסות. לפיכך, סביר להניח כי “יתרת הסגירה” של הפוליסות – גם היא שגויה . לקוחות בחברה אישרה באוזננו היום כי אכן קרתה תקלה וכי ב-80 אלף דו”חות רבעוניים שנשלחו למבוטחים, חלה טעות, כאשר בחלקם חושבו דמי הניהול על חודשים נוספים ובחלקם רשום כי נגבו דמי ניהול כפולים. לדבריה, בעוד כחודש ישלחו ללקוחות דוחות מעודכנים .

לא פורסמה הודעה רשמית

לא ברור מדוע החברה לא פרסמה, עד כה, מסמך רשמי או הודעה על התקלה, לא למבוטחים ולא לציבור, למרות שמדובר בחברה ציבורית המנהלת תיקים של מיליון וחצי
מבוטחים
. לדברי מספר פונים, נסיונות של לקוחות, שהבחינו בטעות, וביקשו לקבל הסברים במוקד השירות של מגדל, לא צלחו. הם נאלצו להמתין זמן רב, הופנו למענה קולי במקום מענה אנושי ומי שכבר זכה למענה – לא קיבל הסבר ברור .מחברת מגדל נמסר בתגובה : מערך הבקרה של מגדל אכן איתר לפני ימים אחדים טעות באופן הצגת דמי הניהול והרווחים בחלק קטן מהדו”חות הרבעוניים שהופצו ללקוחות .יובהר כי גם בדו”ח השגוי כל נתוני היתרות והצבירות הינם נכונים ומדוייקים וכי הטעות מתייחסת אך ורק לדמי הניהול והרווחים

שצוינו בדו”ח, ועל כן אין צורך בתיקון יתרות או בזיכוי מבוטחים .יובהר כי גם הטעות לגבי דמי הניהול הינה פועל יוצא של תקלה במערכת ההוצאה לאור של הדו”חות ולא במערכות המידע או במערכות התפעוליות של החברה .יובהר כי לקוחות מגדל יכולים לראות את נתוני הצבירה המדויקים שלהם על ידי כניסה לאתר האינטרנט של החברה בכל עת .

מייד עם גילוי התקלה העבירה מגדל דיווח מיידי לפיקוח על הביטוח במשרד האוצר .בימים האחרונים אמנם ניכר עומס במוקד שירות הלקוחות של מגדל שהינו שכיח בתקופות שלאחר משלוח דו”חות  ואנו עמלים לשפר את זמינות הנציגים על ידי הרחבת שעות הפעילות של המוקד והוספת נציגי שירות .מגדל מצרה על הטעות, נקטה
בכל הצעדים המתחייבים למניעת הישנותה ומכתב הסבר מפורט ברוח זו נמצא כבר בהפקה
“.”

“דמי הניהול גורמים לציבור לאבד מחצית מהפנסיה

פרופ’ יהודה כהנא, שהתבשר לאחרונה כי יקבל את הפרס היוקרתי בתחום הביטוח, יוצא למתקפה על הרפורמות בתחום הפנסיה בשנים האחרונות: “המטרה היתה אמורה גם להבטיח שהציבור יוכל לחסוך נכון לקראת הפנסיה, ולא רק לפתח מוסדות פיננסיים ולהעשיר אותם ואת מנהליהם על חשבון הציבור”

רחלי בינדמן ועמיר קורץ 09.12.10, 08:37

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

“הצעתי בטלוויזיה להגביל את דמי הניהול ל-0.4% ולהקפיאם ל-20 שנה – ומנהל קרנות אמר לי שאני לא מבין כלום; כשיצאנו הוא עלה על פורשה חדשה”

 

05/12/2011, 16:03


“כל שיטת עמלות ניהול הפכה לשערורייה. אזרח שחוסך 35 שנה, 40% מהחיסכון הולך לדמי ניהול. פשוט לא שווה להשקיע. כל רפורמת בכר – זו בדיחה. כל הייעוץ הפנסיוני זו בדיחה. צריכים להקפיא את דמי הניהול ל-20 שנה”. כך אמר היום (ב’) יו”ר ועדת העבודה והרווחה, חיים כ”ץ (ליכוד), בדיון מיוחד ומשותף של ועדות הכספים והעבודה והרווחה של הכנסת על דמי הניהול של קרנות פנסיה וקופות גמל. יו”ר ועדת הכספים, משה גפני, הוסיף כי “גובה דמי הניהול נותן תחושה כאילו אין רגולטור”. כ”ץ וגפני צפויים לשבת עוד השבוע כדי לגבש אסטרטגיה משותפת לשינוי במצב. על הפרק: הגבלת דמי הניהול בצורה דרקונית יותר מזו שהציע האוצר וניסיון להחזיר לשוק את האג”ח המיועדות.כץ סיפר כי התארח בתוכנית טלוויזיה וקרא להגביל את דמי הניהול עד 0.4%. “ישב לידי מנהל קרנות ואמר לי שאני לא מבין כלום. כשיצאנו הוא עלה על פורשה חדשה. אז הבנתי באמת שאני לא מבין כלום. המדינה צריכה לקעקע את רפורמת בכר ולהודות שהייתה כאן טעות”, הוא הוסיף.

לדברי יו”ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ’, “יותר מדי כספי ציבור עברו לקזינו של שוק ההון. אם כל חטאת הייתה ועדת בכר”. יחימוביץ’ הציעה להגביל את דמי הניהול ולהנהיג מחדש אג”ח מיועדות.

רג’ואן גרייב, סגן המפקח על שוק ההון ניסה להתגונן וטען כי יש חשיבות להצפת הנושא על מנת להגביר את המודעות.

“אתה ממשיך עם השיח של ועדת בכר”, צעקו הח”כים לעברו. “אני מחזק את ידכם ומבקש עזרה מכם”, אמר גרייב. “לא תקבל עזרה אם אתה ממשיך בכיוון הזה”, השיבה יחימוביץ’.

“אם לא היינו עושים את רפורמת בכר, מצב החוסכים היה גרוע יותר כי לפני בכר היו דמי ניהול נסתרים”, טען גרייב והוסיף: “האוצר זיהה את הבעיה והקטנו את תקרת דמי הניהול ב-40%”. בסוף הדיון הבהיר גרייב כי אין בכוונת האוצר לחזור לאג”ח מיועדות.

חיסכון בדמי ניהול והגדלת הפנסיה – פנו אלינו עכשיו ! מכרז אישי

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Formמודעות גוגל