ביטוח רכב באינטרנט פנגו בדרך לדיגיטל

Reading Time: 3 minutes

ביטוח רכב באינטרנט פנגו בדרך

שיווק ומכירת ביטוחי רכב באמצעות אתר אינטרנט או אפליקציה כובשת את עולם הביטוח הדיגטלי בישראל. השבוע התבשרנו כי חברת פנגו עומדת לצאת במיזם עם חברת הביטוח מנורה מבטחים במסגרתו יוכלו לקוחות פנגו לרכוש ביטוח רכב באינטרנט .

ביטוח רכב באינטרנט פנגו בדרך

ביטוח רכב באינטרנט פנגו בדרך

ביטוח רכב באינטרנט פנגו בדרך והסוכנים לאן

קבוצות הפייסבוק של סוכני הביטוח לא יכלו השובע להתעלם מידיעה בולטת על שיתוף פעולה אפשרי בין חברת הביטוח הוותיקה מנורה במסגרתו פנגו תוכל להציע ביטוח רכב דיגיטלי . עוד לפני שנמכרה פוליסה אחת במיזם הוא כבר מעורר הדים בקרב סוכני הביטוח אך בעיקר מעיד על מגמה בתחום הביטוחי הרכוש והרכב בפרט – ביטוח דיגיטלי באינטרנט הוא ככל הנראה הדבר הבא.

ביטוח ישיר ביטוח דיגיטלי וסוכני הביטוח

עד לפני כעשרים שנה שלטו סוכני הביטוח לאל עוררין בתחום ביטוח הרכב. מדובר בהוצאה של כמה אלפי שקלים ולצידה עמלה לא מבוטלת. לצד פוליסת ביטוח מקיף לרכב הכוללת ביטוח חובה לרכב וביטוח צד ג , משווקים סוכני הביטוח כתבי שירות שלא במסגרת הפוליסה ומוסיפים תגמול נאה.

טיפול בתביעות ביטוח רכב נחשבות למורכבות ולא מעט סוכני ביטוח מותרים לעיתים על נתח השוק בשל התחרות ועומס תביעות ביטוח בתחום זה שמעמיס על עבודתו של משרד סוכן הביטוח .

מה נשאר לסוכני הביטוח בתחום ביטוח רכב פרטי

עם כניסת הביטוחים הישירים שמכרו ביטוחים לרכב ולדירה באמצעות מוקדנים והציעו אגב המכירה הנחה משמעותית ביחס לסוכני ביטוח נכנס השוק לשיווי משקל . ציי הרכב הגדולים במדינה מבוטחים באמצעות מכרזים , חברות השכרת הרכב מחזיקות סוכנויות ביטוח משלהן ולסוכני הביטוח נותר להתמקד בביטוחי רכב פרטי וביטוחי רכב של עסקים הפועלים מולם בתחומים אחרים .

בשנה האחרונה נכנסנו לתחום הביטוח באינטרנט שתי חברות. חברת הביטוח שכבר מוכרת לציבור – חברת ליברה וחברת WESURE a שטרם יצאה לפרסום בקרב הציבור הרחב. 2 החברות הן מחברות ביטוח המוגדרות כחברות ביטוח דיגיטלי , כאלו שיכולות לתחזק את מחזור החיים של פוליסות ביטוח לרכב באמצעות אתר אינטרנט החל משלב הצעת המחיר לפוליסת ביטוח לרכב ועד לתשלום תביעות .

ליברה שהחלה לפעול ב 2019 הצליחה כבר לגייס כ 5000 מבוטחים , מספר מכובד בהחלט בתחום הביטוח האלמנטרי ובצעה קמפיין פרסומי יוצא דופן לחברת ביטוח עם הפרזנטור תומר קאפון אך לצד אתר האינטרנט מפעילה גם מוקד טלפוני. לצד הפסדים צפויים בשנה הראשונה , הנזקפים לעלות השיווק והמכירות , יש מי שצופה לחברות ביטוח ישיר באינטרנט עתיד מבטיח . כמו בתחומים אחרים המבט על הנעשה בחול משאיר מקום לתחזית כי תחום הביטוח באינטרנט יתפוס נתח שוק דומה לזה של הביטוח הישיר .

עתיד סוכני הביטוח תלוי כעת בעיקר בעצמם , ביכולתם להסתגל לעולם החדש ובאפשרות שייצרו פלטפורמה מתחרה לזו של חברות הביטוח . בפני סוכני הביטוח עומדות 2 אפשרויות . הקמת חברת ביטוח בשליטת סוכני ביטוח , זו אופציה מורכבת ולא זולה המצריכה מעבר למעבר החסם הטכנולוגי גם איחוד שורות בין זאבים בודדים והאופציה השנייה היא פלטפורמת מכירות ביטוח און ליין , שבדומה לאתרי אינטרנט תבצע השוואה בין עלות ביטוחי רכב ותציע ללקוח את הביטוח המשתלם ביותר .

אתרי אינטרנט לרכישת ביטוח רכב און ליין  

בישראל פועלים מספר אתרי אינטרנט לרכישת ביטוח רכב און ליין. אין לנו הנתונים המדויקים כמה פוליסות מוכר כל אתר אינטרנט , ויותר מזה  , אין לנו הנתונים כמה פוליסות שנמכרו התחילו באינטרנט והסתיימו במכירה טלפונית של מוקדן  , כפי שנתפס עולם האינטרנט לפני עשור . בניגוד למכירות באינטרנט כיום.

אתי אלישקוב מנכל ליברה ביטוח צוטטה בכלכליסט כי 20% מהלקוחות בצעו תהליך רכישה מלא באינטרנט ועוד 80% השלימו את הרכישה באמצעות מוקד טלפוני. האם בזמן הנוכחי זה מקל על סוכני הביטוח ? ברור שכן. סוכני הביטוח צריכים להקים פלטפורמה מאוחדת , שניתן לתת לה ביטוי שיווקי לכל סוכן ביטוח ובידול מכירתי , להגיע לערוצי הדיגיטל בהם נמצאים הלקוחות הפוטנציאלים שלהם ומשם לאתר לקוחות חדשים , נשמת אפה של סוכנות הביטוח .

 

 

ביטוח רכב באינטרנט פנגו בדרך רכישת ביטוח רכב באינטרנט או אצל סוכני הביטוח היכן יותר משתלם סקירת אתרי אינטרנט שניתן לרכוש באמצעותם ביטוח רכב