איתור מוטבים בחברות ביטוח

Reading Time: 2 minutes

איתור מוטבים בחברות ביטוח

חיפוש כספים אבודים ומימוש זכויות בחברות ביטוח הוא אחד האתגרים הגדולים בעולם הביטוח וענף קופות הגמל. אוסף תקנות של משרד האוצר מדגיש את חשיבות איתור מוטבים בחברות ביטוח ואיתור כספי נפטרים .

איתור מוטבים בחברות ביטוח

איתור מוטבים בחברות ביטוח

איתור מוטבים בחברות ביטוח סקירה

אגף שוק ההון ביטוח וחיסכון במשרד האוצר מפעיל בשנים האחרונות את אתר הר הכסף והר הביטוח מתוך תקווה שישראלים ייגשו לבדוק כספים אבודים שלהם או כספי ירושה של נפטרים .

ישראלים אינם מכירים את אופן פעולת האתרים והתקנות להפעלת ממשק פוליסות ללא דורש או איתור כספים לפי תעודת זהות ולכן הם מבצעים חיפוש בהר הכסף מיד לאחר הפטירה ולא מצליחים לראות כספי נפטרים .

הבעיה נעוצה באופן הפעלת הממשק ומחריפה את בעיית איתור מוטבים בחברות ביטוח  קופות גמל וקרנות פנסיה. אובדן הכספים הוא כפול , שכן מרבית הכספים האבודים פטורים ממס הכנסה במשיכה או מס רווחי הון ובשנים בהן התשואות נמוכות היורש מאבד כסף נוסף.

לפי פרסומי משרד האוצר חברות הביטוח קופות גמל קרנות פנסיה קרנות השתלמות וקרנות הפנסיה הוותיקות מנהלות 23 מיליארד ₪ של עמיתים שהקשר עימם נותק ושל מוטבי עמיתים שנפטרו.

איתור כספים אבודים של נפטר הר הכסף כמה כסף אבוד יש לפי משרד האוצר

איתור כספים אבודים של נפטר הר הכסף כמה כסף אבוד יש לפי משרד האוצר

מי זכאי לקבל כסף אבוד של נפטר הר הכסף החדש

לכספים אבודים יכולים להיות 3 זוכים שמגיע להם לקבל את הכסף מחברת הביטוח או קרן פנסיה , קופת גמל או קרן השתלמות וכמובן פוליסות פרט בחברות הביטוח.

  • יורשים לפי צו ירושה שהונפק לאחר מות המוריש  שלא הותיר אחריו צוואה
  • זוכים בצוואה על פי צוואה כתובה ומאושרת של רשם הירושות
  • מוטבים שהוגדרו בעת עריכת הפוליסה או בשלב מאוחר יותר

בפוליסה ביטוח שיש בה חיסכון והמבוטח נפטר או שיש לו שם רכיב ביטוח חיים יכולים להיות זכאים כל אחד משלוש ההגדרות ובחלק מהמקרים שלא טופלו בצורה נכונה על ידי עורך דין מומחה לדיני צוואות אף שלושה גורמים.

 

איתור ירושות כספי נפטרים 19 ש”ח בלבד 

גולש יקר באמצעות מענה על השאלון הבא נוכל לסייע לך באיתור ירושות כספי נפטרים . יש לבחור את האפשרות הנדרשת לך על מנת שנוכל לסייע לך בצורה הטובה ביותר ! 

אנו מבצעים את הבדיקה ללא תשלום ! רק במידה ויש כסף אבוד נשלחת אליכם הודעת תשלום לקבלת הדוח

שימו לב ! הודעה לתשלום תבוצע רק לאחר שליחת פרטים וביצוע העבודה על ידי צוות האתר !

לאיתור כסף אבוד עבור אדם חי לחצו כאן 

שירות איתור ירושות כספי נפטרים ענה על מספר שאלות קצרות ותוכל לגלות כספים אבודים ממקומות עבודה ישנים לקבל תמונת מצב פנסיונית איתור כפל ביטוחים און ליין.

איתור מוטבים בחברות ביטוח בדקו זכאות לכספי אדם שנפטר בכל חברות הביטוח קופות הגמל וקרנות הפנסיה בישראל האם אתם רשומים כמוטבים לחיסכון או ביטוח