קטגוריה: אישורי מס הכנסה 2020

אישורי מס הכנסה 2020 הדפסה מאתר רשות המיסים 

הקדמה והשירות באתרי האינטרנט של הממשלה התרחבה עם כניסת תקנות הריחוק בשנת 2020. כבר מספר שנים שניתן לבצע פעולות רבות באתר רשות המיסים כמו למשל הדפסת אישורי מס הכנסה .

המשלם צריך להדפיס אישור מקורי 

בניגוד לפרטים תשלום אחרי שנועדו להסדיר את התשלום בין הספק ללקוח , כמו למשל הצעת המחיר , חשבונית וכתב כמויות נלווה לחשבונית מס , הריי שלפי תקנות מס הכנסה , בכל הקשור לאישור ניהול ספרים או אישור עם שיעור ניכוי מס במקור חובה על המשלם להדפיס אישור מעודכן מאתר הרשות.

מחשבון ניכוי מס במקור כמה לשלם למס הכנסה וכמה לספק 

כאשר לספק אין פטור מתשלום מס במקור , על המשלם לחשב את הסכום שיש להעביר למס הכנסה מתוך החשבונית. לפי אחוז העסקה וגובה התשלום , יש לנכות את האחוז הרלוונטי ולהעביר את החלק המנוכה למס הכנסה ואת היתרה לספק.

 

הארכת תוקף מס במקור אישורים מידע למייצגים

Reading Time: 2 minutes

הארכת תוקף מס במקור אישורים מידע למייצגים

עקב משבר הקורונה הודיעה רשות המיסים על שורת צעדים והחלטות על מנת לאפשר תפקוד של המשק בשעת חירום. אחד הצעדים החשובים הוא הארכת תוקף מס במקור אישורים מידע למייצגים במס הכנסה וביטוח לאומי .

הארכת תוקף מס במקור אישורים מידע למייצגים

הארכת תוקף מס במקור אישורים מידע למייצגים

עד מתי האישורים הקיימים בתוקף 

אישור מס הכנסה מס במקור ואישור ניהול ספרים ניתן להדפיס ישירות מהאתר מס הכנסה לפי תיק נישום. אין צורך בהרשאות או סיסמאות והאישור נשלח ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני שתבחרו. הנפקת האישור היא באחריות המשלם בלבד. 

במכתב שנשלח לנישומים וממיצגים נכתב על ידי רו”ח פזית קליימן סמנכ”לית בכירה שומה וביקורת ברשות המיסים. 

בהתאם להערכת מצב שבוצעה ברשות המסים כחלק מההיערכות למאבק בנגיף הקורונה, הוחלט להעניק ארכה לאישורים על ניכוי מס במקור שתוקפם יפוג ביום31/03/2020 ,עד ליום30/04/2020  כאמור, הארכה ניתנת לנישומים שבידם אישור ניכוי מס במקור התקף עד ל- 31/03/2020 .נישומים שאין בידם אישור ניכוי מס במקור, יכולים לפנות לפקיד השומה באמצעות מערכת פניות הציבור או באמצעות מערכת פניות למשרדים למייצגים המקושרים לשע”מ .

בגלל הקורונה קבלת קהל במשרד מס הכנסה

עדכון קבלת קהל ביחידות מס הכנסה ומע”מ מעודכן 22.3.2020 פורסם על ידי רשות במיסים לאור הנחיות הממשלה ומשרד הבריאות, החל מיום 19 במרץ 2020, לא תתקיים קבלת קהל ביחידות מס הכנסה ומע”מ, למעט מקרים חריגים כביטול עיקולים. הרשות תמשיך להעמיד לרשות הציבור ערוצי פניה דיגיטליים וטלפונים בהם ניתן לקבל שירות בכל נושאי הטיפול. ניתן לפנות לרשות המסים באחת מהדרכים הבאות:

א. באמצעות מערכת פניות הציבור באתר רשות המסים

ב. במרכז המידע של הרשות 4954*

ג. באמצעות נתב שיחות ליחידות 9848*