חברות הביטוח יחזירו דמי ניהול שהתייקרו ללא הודעה מוקדמת

מודעות גוגל

למשרד האוצר נמאס מהמשחקים של חברות הביטוח וקופות הגמל . בהכרעה עקרונית הוא מורה לחברות הביטוח והגופים המוסדיים להשיב לעמיתים את עמלות הניהול שהתייקרו מבלי ליידע את העמית ולאפשר לו להיערך בהתאם .  

בניסיון להסדיר חלק מהכאוס בענף הביטוח הפנסיוני וחיסכון ארוך טווח הורה המפקח על הביטוח לחברות המנהלות כי במידה והן יחליטו לייקר את דמי הניהול מבלי להודיע מראש ללקוח הן יצטרכו להשיב את העמלות לחוסך. עד כניסת התקנות לתוקף – האחריות על החוסך 

על מה ולמה יצא קצפו של המפקח על הביטוח  ?  כי החברות מצפצפות על תקנה 53ב(א) לתקנות מס הכנסה הקובעת שגוף מוסדי חייב לשלוח לחוסכים הודעה בדבר העלאת דמי הניהול הקבועים בתקנון או דמי הניהול הנגבים בפועל ולבצע את ההתייקרות רק חודשיים מתום מהמועד שבו נשלחו ההודעה .

מה זה אומר מבחינת הצרכן  ? 

בפועל כבר היום חייבות חברות הביטוח והגמל להחזיר דמי ניהול במידה ואלו התייקרו מבלי שקבלתם הודעה מסודרת . 

עד שההסדרה תיכנס לתוקף מעשי ייקח שנה בערך. בזמן הזה וגם לאחריו האחריות היא על החוסך. בדקו את הדוח התקופתי ששולחת לכם חברת הביטוח והשוו את דמי הניהול שנגבים מכם לאלו שנגבו קודם לכן. במידה ויש התייקרות פנו לחברה ודרשו החזר והסבר. 

דמי הניהול נוגסים בכמחצית מהחיסכון הפנסיוני ולכן יש צורך לבקר אותם מעת לעת. התנהגות צרכנית נבונה אקטיבית ואחראית יכולה להגדיל את החיסכון הפנסיוני באופן משמעותי .

 

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם. מספר הטלפון שלנו לשירות בתשלום בלבד 058-4363632

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

מודעות גוגל