מקדם קצבה קרן פנסיה

הכלכלן 2018

הכלכלן האתר האובייקטיבי למודעות פנסיונית אתר בלתי תלוי לנושאי פנסיה ביטוח קופות גמל וזוכיות ביטוח לאומי

מודעות גוגל

מקדם קצבה

בקרן פנסיה חדשה 

 מקדם קצבה – הסבר כללי

 השוואה בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים 

 

 

בדף שלפנינו נסביר את מהותו של מקדם הקצבה בקרן פנסיה חדשה. מקדם הקצבה קובע את גובה הפנסיה החודשית שיקבל הפנסיונר . איך בדיוק  ?

בגיל הפרישה תחשב קרן הפנסיה את החיסכון הסופי שצבר העמית בקרן ואת הסכום הזה היא תחלק במקדם קצבה .  המנה שתתקבל היא הפנסיה החודשית ההתחלתית שיקבל הפנסיונר בקרן הפנסיה. חיסכון בקרן לפני הפנסיה  , לחלק במקדם הקצבה  = פנסיה חודשית

מאפייני מקדם הקצבה בקרן פנסיה חדשה  :

המקדם אינו מובטח והוא ייקבע ביום היציאה לפנסיה –המשמעות היא שאנשים צעירים שיחסכו רק בקרן הפנסיה יאבדו את אלמנט הוודאות לגבי גובה הקצבה הצפויה להם ויקשה עליהם להיערך לפנסיה במשך שנות העבודה הרבות שעוד מצפות להם .  הפתרון למצב זה – הגדלת ההפרשות לפנסיה לשיעור ההפרשות המקסימלי שמותר לעובד – 7% והגדלת החיסכון האישי באפיקי חיסכון ובנדל"ן .

המקדם מושפע ממסלול הפרישה אותו ייבחר הפנסיונר – קרנות הפנסיה החדשות מאפשרות בחירת מסלול פרישה אחד או שילוב בין מספר מסלולי פרישה שכל אחד מהם מבטיח לשאירי הפנסיונר אפיק קצבתי אחר במות הפנסיונר . המסלולים מאפשרים לפנסיונר להקטים או להגדיל את הפנסיה החודשית ולקבוע איזו פנסיה תקבל אלמנתו או שאריו לאחר מותו .

 

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

מודעות גוגל