דמי ניהול קרן השתלמות , דמי ניהול בקרן השתלמות

הכלכלן 2018

הכלכלן האתר האובייקטיבי למודעות פנסיונית אתר בלתי תלוי לנושאי פנסיה ביטוח קופות גמל וזוכיות ביטוח לאומי

מודעות גוגל

הנחות בדמי  ניהול בקרן השתלמות – הוזלת עמלות בקרן השתלמות 

דמי ניהול בקרן ההשתלמות הם העמלה , שכר הטרחה , שגובה החברה המנהלת ( היצרן הפנסיוני ) מהפרמיה השוטפת ומהחיסכון של עמיתים עבור ניהול הכספים בקופה .

בקרן השתלמות , בדומה לקופת גמל , נהוגה עמלה של עד 2% לשנה מהחיסכון המצטבר. העמלות נקבעות באופן שרירותי על ידי כוחות השוק וככל שהצרכן החוסך אינו מודע למשמעות המספרים הקטנים או שאיין לו היכולת להתמקח כך גדלים הסיכויים שתגבה ממנו עמלת מקסימום. כיום קיימות גם ללקוח הקטן שאינו מיוצג על ידי ועד עובדים להשיג הנחות בדמי ניהול הנגבים ממנו. קרן השתלמות היא דוגמא מצוינת למוצר חיסכון שיש לפעול להשיג הנחות בדמי ניהול והוזלת עמלות לחוסך. 

דמי הניהול מנגבים אוטומטית גם כאשר הקופה מפסידה את כספי העמיתים ולכן חשוב להתייעץ במומחה ולדרוש הנחות מהגוף המנהל. לדמי הניהול יש להוסיף את גם את האינפלציה שמבטאת את הירידה בערך הכסף . בשנים שהן יש ירודות בבורסה והאינפלציה עולה , החברות גובות דמי ניהול מופקעים , החוסך מפסיד ומגדיל את ההפסד על ידי תשלום דמי ניהול גבוהים  .

מה עושים  ?  פונים לגוף מקצועי לקבלת הנחות בדמי  ניהול בקרן השתלמות ולהוזלת עמלות בקרן השתלמות 

חברות הניהול שואפות לגבות את המקסימום , גם בשנים הפסדיות . החוסך , למעשה , נושא עליו את כל עול ההפסד וחברת הניהול ממשיכה לגבות דמי ניהול. 

 הלקוח לעומת זאת שואף להקטין את דמי הניהול למינימום באמצעות מכרז עמלות ונקיטת מו"מ ישיר מול הקרן ( אתר הכלכלן מפעיל שירות בנושא זה ).

התרשים שלפנינו מתאר את גובה התוספת לחיסכון שניתן להשיג באמצעות הוזלת דמי הניהול בקרן השתלמות ובמוצרי חיסכון פנסיוניים  :איך להשיג דמי ניהול נמוכים בפנסיה קופת גמל קרן השתלמות

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

מודעות גוגל