סקירה : קרן השתלמות לאקדמאים במדעי החברה והרוח מסלול כללי

הכלכלן 2018

הכלכלן האתר האובייקטיבי למודעות פנסיונית אתר בלתי תלוי לנושאי פנסיה ביטוח קופות גמל וזוכיות ביטוח לאומי

מודעות גוגל

סקירה – קרן השתלמות לאקדמאים במדעי החברה והרוח סקירה מעודכנת ל 15/04/2012


קרן ההשתלמות לאקדמאים במדעי החברה ( מספר מס הכנסה 288 ) היא קרן לעובדי סקטור/ענף/מפעל מסויים ואינה "פתוחה" לכלל הציבור . מנוהלים בה 2.9 מליארד שקלים ועוד סכום כ 50 מיליון שקלים במסלולי ההשקעה הנוספים

 

סיווג הקופה : קרן השתלמות

כמה כסף אבדה הקופה : בשנה האחרונה אבדה הקופה 60 מליון שקלים. סכום בהחלט לא זניח.

דמי ניהול בשנת 2010 : הקופה גבתה דמי ניהול ממוצעים של 0.25% מהנמוכים בענף ההשתלמות . זו ירידה של 0.02% לעומת דמי הניהול שנצפו בסקירה הקודמת ועמדו על 0.27% דמי ניהול ומדורגת בין הקרנות שגבו דמי ניהול נמוכים במיוחד .

מסקנה : אם אתם חוסכים בקרן ההשתלמות לאקדמאי במדעי החברה ומשלמים דמי ניהול גבוהים מ 0.25%  – בדקו עכשיו האם ניתן להשיג הנחה בדמי ניהול ולהגדיל את הפנסיה . לבדיקה ראשונית ללא תשלום – פנו אלינו כעת באמצעות תיבת הקשר בעמוד זה .

מדד שארפ ( יחס תשואה – סיכון ) =0.33. מקום לא טוב מתחת לאמצע . לא יותר מזה .

אז למה להמשיך לחסוף בקופה זו : דמי הניהול הנמוכים במיוחד ותשואות יציבות השלושה ובחמש השנים האחרונות . לקופת מסלול אגרות חוב ומסלול מניות וניתן לבצע פיזור יחסי של הכספים. עוד 4 מסלולי השקעה היו הופכים את הקופה ליותר אטרקטיבית מבחינת השקעות . אנו מצויים בתקופה של חוסר יציבות כלכלית. בקופה ניתן לעבור בין מסלולי השקעה תוך 3 ימים ולהמנע מירידת תשואות.


למה לא להמשיך לחסוך בקופה זו : אם אתם מרוצים ואינכם לקוחות שמוטים למסלולי השקעות שקלי או כזה שלא קיים בקופה  – אין סיבה טובה לעזוב  . חשוב לשים לב לאיכות הדוחות התקופתיים ובמידה ואין בעיות של טעויות חישוב וניהול לקוי של הכספים אזי אין סיבה טובה באמת לעזוב את הקופה. באתר הקרן מתפרסם ש קרן ההשתלמות לאקדמאים אינה פועלת למטרות רווח, ולפיכך, דמי הניהול הנגבים על ידה בין הנמוכים בענף ושיעורם ב אפריל 2012  עמד על כ- 0.26%,

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

 

 

 

מודעות גוגל