מילון הביטוח : קופה מרכזית לפיצויים

הכלכלן 2018

הכלכלן האתר האובייקטיבי למודעות פנסיונית אתר בלתי תלוי לנושאי פנסיה ביטוח קופות גמל וזוכיות ביטוח לאומי

מודעות גוגל

חוק פיצויים פיטורים, תשכ"ג – 1963 מטיל המעסיק חובת לשלם פיצויים בגובה משכורת אחת לכל שנת עבודה. לפי השכר האחרון של העובד.

בעת הגדלות שכר המעביד מגדיל את חובו העתידי בגובה עליית השכר כפול מספר שנות ההעסקה של העובד. אחת הדרכים של המעביד להתמודד עם הצורך בהגדלת העתודה לפיצויים היא באמצעות קופה מרכזית לפיצויים שבה הוא חוסך את כל כספי הפיצויים של העובדים באופן מרוכז.

לקופה מזוג זה יש יתרונות למעסיק שמרכז בקופה אחת כספים של מספר עובדים ואז הוא גם נהנה מהתשואה. העובד הבודד אינו רשום בקופה המרכזית ואין לו זיקה ישירה לכספים ( בניגוד לפוליסת ביטוח ).

הודות לתיקון 3 החל מ 2008 לא ניתן להפקיד כספים בשם עובדים חדשים והחל משנת 2011 לא ניתן להפקדי כלל כספים לקופה מרכזית לפיצויים.

החל משנת 2011 כל הפקדה לפיצויים היא בקופה על שם העובד כגון פוליסת ביטוח , קרן פנסיה  , ביטוח מנהלים מסוג קצבה משלמת וביטוח מנהלים מסוג קצבה לא משלמת שנקרא בחלק מהחברות – קופה אישית לפיצויים .

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form


 

מודעות גוגל