מילון הביטוח : קופת גמל

הכלכלן 2018

הכלכלן האתר האובייקטיבי למודעות פנסיונית אתר בלתי תלוי לנושאי פנסיה ביטוח קופות גמל וזוכיות ביטוח לאומי

מודעות גוגל

קופת גמל   – סקריה אובייקטיבית מעודכנת  ל  17/01/2013

ברבות השנים הפך מושג קופת גמל הוא שם גנרי  למוצרי חיסכון ארוך טווח. ערך זה עוסק בקופת גמל כמוצר חיסכון המכונה כיום  – קופת גמל לא למשלמת לקצבה . בשנת 2013 שונו התקנות המאפשרות גביית דמי ניהול מקופות הגמל וכעת רשאית קופת הגמל תמר לגבות עד 4% עמלה מכל פרמיה שמשלם החוסך ועוד 1.1% לשנה מהחיסכון המצבר.

 

קופות הגמל היוו עד לתיקון 3 מוצר חיסכון פופלארי לחיסכון הוני . בהעדר רכיב ביטוחי והודות לדמי ניהול נמוכים שהיו נהוגים במגדר הבנקאי , לצד שיווק אגריסיבי של הבנקים , צמחו קופות הגמל והגיעו לכשליש מהחיסכון הפנסיוני במדינת ישראל.

כיום זהו אפיק חיסכון רדום  . הגופים שרכשו קופות גמל מהבנקים במחיר יקר עושות מאמצים לשמר את הצבירות מצד אחד ומצד שני גובות דמי ניהול שירורותיים.  חוסכים שצברו חיסכון משמעותי בקופות הגמל נדרשים לבדיקה תקופתית של המוצר , של דמי הניהול בקופה ובדיקה מעמיקה של ניהול החיסכון בגופים החדשים .

כיום קיימות כמה מאות של קופות גמל המנוהלות על ידי כמה עשרות של גופים מוסדיים .

מאפייני המוצר – קופת גמל לא משלמת לקצבה : 

חיסכון טהור  – 100% מהפרמיה המשולמת מופנית לחיסכון . להבדיל מביטוח ופנסיה – במוצר זה לא נגבית עמלה מהפרמיה השוטפת . אולם ברקע קיימת כוונת האוצר לאפשר לחברות המנהלות לגבות עמלה גם מהפרמהי השוטפת.

העדר רכיב ביטוחי  – למוצר זה אין רכיב ביטוחי טהור. החברות המנהלות רוכשות מעת ביטוח כזה או אחר לעמיתים כחלק ממאמצי השיווק ושימור הלקוחות .

משיכה חד פעמית של כספים  – הון   – הכספים שנצברו בקופה עד שנת 2008 ניתנים למשיכה חד פעמית .

העדר מקדמי קצבה  – קופות הגמל אנן מחזיקות מקדמי קצבה וחוסך שיפרוש ויצטרך למשוך פנסיה חודשית מקופות אלו יצטרך להעביר את הכספים לקופות אחרות על מנת לקבל פנסיה חודשית.

תנאי משיכת כספים –  בהתאם לתקנות מס הכנסה. לפנסיונר  – החל מגיל 60 ובלבד שהכספים הופקו בטווח של חמש שים לפחות.

דמי ניהול מהכחיסכון המצטבר – מאז העברת הקופות במסגרת ועד בכר מידי הבנקים לחברות הביטוחח ובתי ההשקעות חל זינוק מדהים בשיעור דמי הניהול. משיעורים נמוכים מ 1% למצב מעוות שבו דמי ניהול של 1% לחוסך ותיק עם צבירה של 100,000 ש"ח ומעלה נחשב לדמי ניהול מקובלים.

ערכים נוספים  :  איך להשיג הנחה בדמי ניהול בקופת גמל

תודה על הפניה לאתר הכלכלן !האתר נמצא בבעלות פרטית מלאה והשירותים בו כרוכים בתשלום . אנא השאירו פרטי התקשרות ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם.

מופעל ע"י Fast Secure Contact Form

 

החזרי מס ללא עלות פתיחת תיק | עמלות בנקים | בנק ישראלאיתור כספים

מודעות גוגל